Несподіванкою для учасників сьогоднішнього засідання колегії обласної адміністрації стала присутність одіозного народного депутата Ореста Муца. Присутні, пошепки  між собою, намагалися зрозуміти, з якого це дива нардеп проявив таку активність. Дізнатися про це усі мали змогу одразу після розгляду питань порядку денного. Виявляється, народний обранець вирішив скористатися нагодою і, за його словами, парламентською термінологією.

– Коли в парламенті називають прізвище – ти маєш репліку. Я виріс на ваших очах, як політик, як просто громадянин. Тут є «ветерани», котрі при владі 17-20 років. Ніхто ніколи не згадував, у негативному сенсі цього слова, прізвище Муц. Якщо було, то казали, що Орест Павлович в тому і тому неправі. Останнім часом моє прізвище дуже часто згадується шановним Валентином Антоновичем. То я, як парламентар, маю право на репліку. Я думаю, що в п’ять хвилин я вкладуся, – попросив Муц.

Валентин Хоптян не заперечував. І ось тут понеслося. Спочатку Муц висловив жаль, що область втрачає найкращих земляків. Зокрема, він мав на увазі екс-головного міліціонера області Федора Бортняка та колишнього головного ДАІ-шника Віктора Пака. Щоправда, нардеп «посадив» чомусь за грати не Пака, а Сака – чинного начальника обласної міліції.

– Це полковник Сак, який залишив свою родину, родина втратила годувальника і сьогодні він відбуває покарання не по своїй вині і ви всі про це знаєте, – сказав народний обранець.

Мав Орест Муц запитання і до чинного керівника тернопільських міліціонерів. Нардеп намагався з’ясувати в правоохоронця, скільки кримінальних справ було порушено з приводу «кришування» державними службовцями. Віктор Сак уточнив, про яку галузь йде мова.

Муц: Я просто констатую слова Валентина Антовича. У вас є кримінальні справи?

Сак: Звичайно, є.

Муц: По якій конкретно галузі?

Сак: Конкретно давайте запит і я вам надам відповідь.

Далі Орест Муц переключив усю свою увагу вже на губернатора.

– Шановні земляки, ви повинні чуть-чуть більше поважати себе. Йде 16 річниця з дня затвердження Конституції. Коли, наприклад, вас, у цьому залі ображають, називають злодіями, називають другими поганими словами, коли до вас звертаються, шановні жінки, через «бля», то я хотів би попросити вас, шановний Валентине Антоновичу, вибачитися у наших жінок і вибачитися в цих людей, яких ми ще не прийняли в цю область, а ви вже ведете за собою таких самих. Якщо вам потрібно лікбез прочитати, то, наскільки я пам’ятаю, на початку дев’яностих, ваша дружина відповідала за гуманітарну справу…, – радив Муц.

Щоправда завершити йому промову не дав заступник голови облдержадміністрації Юрій Желіховський.

– Ну що ми будемо цей маразм слухати? Став тут маразматик… І розповідає. Це швидше до Шкробота…, – зробив висновок чиновник.

Підтримав його і губернатор: «П’ять хвилин пройшло, колегія закінчилась, я дякую за роботу».