Підвищення тарифу на послуги з утримання будинків та споруд і прибудинкових територій у Тернополі відбудеться найближчим часом. Про це повідомили в управлінні житлово-комунального господарства, благоустрою та екології міськради.

Представники підприємств, які обслуговують житловий фонд міста та прибудинкові території зазначають, що тариф, який зараз діє, був сформований ще в 2011 році. А з того часу зросли в ціні усі витратні матеріали необхідні для роботи та поточних ремонтів. Приміром, за фарбу, яка у 2011 році коштувала 20 гривень, тепер треба заплатити 38 гривень. Чотири роки тому кілограм цементу куповували за одну гривню сорок копійок, а зараз – за 2,6 гривень. Метр євроруберойду коштував 18 гривень, а тепер – 35 гривень. Вдвічі, а то й втричі, подорожчали лампочки, лопати, віники, робочі рукавиці, вапно тощо.

Одна зі складових тарифу – електроенергія, яку використовують для освітлення сходових кліток та електропостачання ліфтів. З 2011 року, коли формувався тариф, вартість електроенергії піднімали декілька разів. У 2014 році її ціна збільшилася на 30%, а з квітня цього року тарифи на електроенергію для населення України підвищать ще на 5-50 %, залежно від кількості споживання.

Останній рік, як стверджують керівники підприємств, що обслуговують житловий фонд, вони працюють в збиток, загальна сума якого зараз становить 360 тисяч гривень. І з кожним днем ситуація погіршується.

Нагадаємо, що фахівці підприємств вже декілька разів готували розрахунки щодо підвищення тарифу на їхні послуги, і зверталися з цим питанням до міської ради. Та позитивного рішення не було прийнято. Обгрунтованість підняття тарифів розглядають фахівці-економісти у відповідних управліннях міськради. Якщо спеціалісти нові тарифи погоджують, то їх передають на затвердження  у виконавчий комітет міськради.

Ольга Трач