З початку 2011 року понад дві сотні адмінпокараних та засуджених тернополян «спокутували» скоєні злочини суспільно-корисною працею.

.

Правопорушники, яким за рішенням суду призначено безоплатні громадські роботи, впорядковують парки та вулиці Тернополя, – повідомляє газета “Номер один”. Найчастіше таку міру покарання отримують порушники правил дорожнього руху та дрібні злодії. Однак не всі покарані добросовісно дотримуються правил відбування покарання. Тим, хто ухиляється від такої норми покарання, загрожує арешт та навіть обмеження волі до 3 років.

16 вересня адмінпокарані та засуджені, яким мірою покарання визначено безоплатні громадські роботи, допомагали з підготовкою Старого парку, де 22 вересня має відбутися покладанням квітів з нагоди річниці партизанського руху. Це один із шести об’єктів, з яким співпрацює відділ кримінально-виконавчої інспекції.

– У громадських роботах кількість осіб дуже мінлива: одного тижня їх може бути більше десятка, іншого – двоє-троє. За рішенням суду термін громадських робіт встановлюється окремо для кожного громадянина. Громадські роботи короткотермінові і виконуються не більше чотирьох годин протягом дня, – розповідає заступник начальника тернопільського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції, підполковник внутрішньої служби Юлія Савельєва.

Тернополянин Василь П. попав під статтю за крадіжку, однак суд вирішив, що виправити чоловіка можна і без обмеження волі. Відтак тернополянину було призначено громадські роботи на користь суспільства терміном у 240 годин. Це максимальний термін громадських робіт, який може призначити суд за порушення закону. Ще один тернополянин Петро В. відбуває покарання у вигляді громадських робіт за водіння автомобіля у нетверезому стані. Він отримав термін у чотири рази менший, ніж його товариш по нещастю.

– Громадські роботи призначають за найрізноманітніші статті. Більшість адмінпокараних відпрацьовують близько 50-60 годин. Загалом адмінпокарання передбачає відпрацювання громадських робіт тривалістю від 40 до 60 годин. Ми не маємо права ані скоротити цей термін, ані збільшити його, – каже Юля Савельєва. – Серед тих, хто отримав громадські роботи, найбільший відсоток становлять особи, які порушили правила дорожнього руху. Крім того, у нас на окрузі перебувають правопорушники за дрібне хуліганство та порушники громадського порядку, а саме – громадяни, які розпивають спиртні напої у громадських місцях.