.

Сьогодні відбулося чергове засідання тернопільського прес-клубу. Говорили про те, як працюють у Тернополі громадські ради, і який вони мають вплив на рішення органів місцевого самоврядування. Запросили, відповідно, представників громадських рад, що діють при міськраді, і міського голову Сергія Надала.

.

Загалом в Тернополі було створено десять громадських рад різного спрямування, які покликані налагодити кращу співпрацю між міською радою і громадою міста. Членами громадських рад є активні тернополяни, представники і керівники громадських організацій. Крім них, працює у місті і духовна рада, до складу якої увійшли представники усіх традиційних християнських конфесій.

Все б нічого, якби не конфлікт, який сьогодні виник. У прес-клуб прийшли і представники громадської ради з питань духовності і моралі. Міський голова Сергій Надал одразу зауважив, що такого дорадчого органу при мерії не існує. Натомість голова ліквідованої громадської ради Олег Крочак звинуватив міського голову у блокуванні роботи громадських рад. Оскільки громадські ради, за його словами, можуть не тільки радити, а й контролювати. А у них цю функцію забрали. Крім того, міська рада прописала положення таким чином, що мер може робити з громадською радою все що завгодно.

–  Ви показали на прикладі громадської ради з питань духовності і моралі, що духовність і мораль у вашому вигляді, вона дуже цікава. Ми написали більше десяти звернень особисто до вас і не отримали жодної відповіді. Кожен з представників громадських рад буде говорити за себе, але суттєвого впливу громадських рад на сьогодні в місті немає. Я бачу, що намагаються просувати питання вигідні для міської ради, які ніби то підтримує громада через громадські ради, – заявив Олег Крочак.

Натомість міський голова Сергій Надал досить категорично і у різкій формі відреагував на представника неіснуючої, за його словами, громадської ради.

–  Я не знаю, хто був ініціатором даної прес-конференції і десь сподівався, що будуть подібного роду провокації від людей, які не мають жодного відношення до громадських рад. Я шкодую, що їм дали стільки часу забивати голову і обманювати людей, які тут присутні. Людина, яка була обрана керівником громадської ради з питань духовності, культури і моралі навідріз відмовилась розповісти свою справжню біографію, де він відбував, у яких місцях, де знаходився, що робив, якої віри, як ставиться до християнства і так далі. По-друге, є рішення всіх представників цієї громадської ради, за виключенням тих, хто має нетрадиційне віросповідання, що вони не хочуть цього керівника. По-третє, було дуже багато пропозицій про те, що необхідно розділити окремо питання духовності і культури, і створити окремі громадські ради. У зв’язку з цим було прийнято відповідне розпорядження міського голови, –  сказав мер.

У свою чергу правозахисник Володимир Малашевський заявив, що скасування розпорядженням мера однієї із громадських рад, не дає йому підстави говорити про те, що громадська рада з питань духовності і моралі не існує.

– Я хочу це заперечити і сказати, що така громадська рада була, що були відповідні збори і вони були легітимними, люди голосували і своїм голосуванням висловили довіру, щоб громадську раду очолював Олег Крочак. Що далі послужило відміною такого розпорядження міський голова на теперішній час будь-яких пояснень не дає, – сказав чоловік.

Щоправда про незалежність і незаангажованість у цьому випадку правозахисника Володимира Малашевського, відверто кажучи, говорити важко.

Після нетривалої словесної перепалки між представниками ліквідованої громадської ради і міським головою слово надали представникам інших дорадчих органів. Майже усі вони запевнили, що жодних проблем у співпраці із міської радою не бачать та висловили свої побажання щодо налагодження ще кращого взаємозв’язку.

Варто також додати, що лише один голова громадської ради офіційно є радником міського голови. І то на громадських засадах. Це голова громадської ради з питань екології Антон Рекуш. Усі решта голови громадських рад, які діють при міський раді, не отримують заробітної плати і не є радниками міського голови. На цьому наголосив Сергій Надал, відповідаючи на запитання представників мас-медіа.

Більше на цю тему:

Надал прибрав судимого пастора від міської духовності

Духовний авторитет Тернополя був засуджений на 13 років

Відео “20 хвилин”