Вартість харчування у дитячих садочках зросте із першого лютого цього року. Порівняно з минулим роком воно збільшиться на 10 гривень. Відповідне рішення прийняли на засіданні виконавчого комітету укінці грудня 2022 року.

За харчування дошкільнят батьки сплачують 70% коштів і 30% оплачує міська рада. Також є великий перелік дітей, які харчуються безкоштовно або оплачують 50% вартості. Як зазначила заступниця міського голови Вікторія Остапчук, у бюджеті на 2023 рік на ці потреби передбачили на 30% більше коштів. Детальніше ознайомитися з переліком пільгових категорій можна тут.

Відповідно до прийнятого рішення вартість харчування в закладах дошкільної освіти та дошкільних підрозділах закладів загальної середньої освіти Тернопільської міської ради на одну дитину в день становитиме:
• 40 гривень у перших молодших та молодших групах з терміном перебування дітей 10 год. 30 хв., 12 годин;
• 44 гривні у перших молодших та молодших групах з цілодобовим перебування дітей;
• 53 гривні у середніх та старших групах з терміном перебування дітей 10 год. 30 хв., 12 годин;
• 59 гривень у середніх та старших групах з цілодобовим перебування дітей.
Для дітей зареєстрованих або батьки, яких зареєстровані у Тернопільській міській територіальній громаді плата за харчування на одну дитину вдень становитиме:
• 28 гривень у перших молодших та молодших групах з терміном перебування дітей 10 год. 30хв., 12 годин;
• 31 гривню у перших молодших та молодших групах з цілодобовим перебування дітей;
• 37 гривень у середніх та старших групах з терміном перебування дітей 10 год. 30 хв., 12 годин;
• 41 гривню у середніх та старших групах з цілодобовим перебуванням дітей.

Половину вартості за харчування оплачують батьки, у сім’ях яких троє і більше дітей віком до 18 років або до 23 років, якщо дитина навчається за денною формою навчання у закладах загальної середньої, професійно-технічної та вищої освіти.

Звільнення батьків від плати або зменшення розміру плати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти запроваджується в місячний термін після подання відповідних документів.