Сильні дощі та грози призвели до підтоплень майже двохсот домогосподарств, – повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій в області. А ще стрімко підвищується рівень води у річках, зокрема у Дністрі.

«У Заліщиках очікується рівень води у межах шести, шести з половиною метрів. Це перший показник небезпечності явищ. Залишається ймовірність підвищення рівня води через опади, що далі спостерігаються в регіоні», – зазначила метеоролог обласного гідрометеоцентру Оксана Софінська.

Втім, рівень води у Дністрі ще не досягнув критичної позначки. Відтак з приводу підтоплень поки що хвилюватися не варто.

«На сьогоднішній день загрози підтоплення немає. 6, 6,5 метрів – це позначка, за якою вода заходить на заплав. У 2008 році, коли ми мали ситуацію з паводком, рівень води сягнув дев’яти метрів. За прогнозами обласного гідрометеоцентру, опади нас чекають ще сьогодні, упродовж наступної доби ймовірні короткочасні дощі та грози. А надалі обійдеться без істотних опадів, можливі короткочасні дощ, а ще ймовірні у суботу і неділю заморозки», – повідомив заступник начальника управління з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації Ігор Любий.

Щодо попередніх прогнозів метеорологів, то дощів на Тернопільщині поступово меншатиме. Однак до регіону йде чергова хвиля похолодання, що проявлятиметься в нічних заморозках.

Софія Романська