.

26 червня в містечку Підгайці відбувся регіональний фестиваль духовної пісні під назвою «Один Бог, один народ, одна Україна». Дійство проходило на місцевому стадіоні, де зібралося більше тисячі підгаєччан та гостей.

.

Варто відзначити, що цьогорічний захід – продовження доброї традиції, започаткованої три роки тому. Як відомо, в останню неділю тижня Україна вшановує свою молодь розкішним, веселим святом – Днем молоді, але патріотична Підгаєччина вирішила, що святкування варто проводити в два етапи. Згідно з доброю українською християнською традицією церква рекомендує обмежити масові гучні гуляння з танцями та гучною музикою в один із найважливіших постів , названому в народі Петрівкою. Тому в 2009 році на сесії районної ради прийнято рішення про проведення фестивалю власне духовної пісні, залучаючи до участі творчі колективи з сусідніх районів.

Без танців для молоді також не обійдеться – та це вже тоді, як мине Петрівка. Бо не варто плювати в чисті джерела прабатьківського звичаю – піст для молитви і духовного очищення, а веселощам свій час. Також було вирішено, що втілення доброго задуму відбуватиметься на території села Завадів. Попередні два фестивалі пройшли саме там. «Цього року організатори були змушені провести захід в Підгайцях, – каже член організаційного комітету фестивалю, голова районної організації політичної партії «Наша Україна» Петро Калиняк, – бо з огляду на погодні умови вартувало застрахуватися на випадок дощу. Хочу також наголосити, що маємо приємне сподівання на те, що наступного року наш духовний фестиваль відбудеться в своєму рідному домі – Завадові, там встановлять криту сцену. Сприяти цьому зобов’язався голова політради політичної партії «Наша Україна» Валентин Наливайченко. До речі, пан Валентин був запрошений і на цьогорічне свято, але не зміг приїхати. Причину він мав вагому – був задіяний у заходах, які проходили в Берестечку».

Очевидці та учасники фестивалю «Один Бог, один народ, одна Україна» стверджують, що отримали від почутого і побаченого колосальне задоволення. Цього року тут зачаровували піснями учасники з Тернополя, Козови, Бережан, Підгайців… Загалом бажання стати учасниками виявили понад тридцять творчих колективів. Програма зобов’язувала кожного з них виконувати одну духовну і одну патріотичну пісню. Отож концертна програма, як і передбачалося, була доволі насиченою. Добрий початок дійства благословили п’ять священиків різних конфесій, що, зрештою, і підтверджувало глибокий зміст єдності у самій назві фестивалю.

Для учасників та гостей була організована польова кухня – дбайливі господарі частували всіх охочих смачною кашею з м’ясом та пахучою юшкою. Хто куштував, не міг нахвалитися смакотою – чи так вміло приготували, чи дуже добре припрошували! А якщо серйозно, то й справді у кожну деталь свята організатори вклали часточку власної душі, щоб приємні спогади залишилися аж до наступного року. На пам’ять учасникам також вручили грамоти і сувеніри – фігурки Матері Божої, яка завжди тримає під своїм омофором тих, хто тримається християнської моралі і пропагує її серед дітей та молоді.

Джерело “Свобода”