Унікальні безцінні матеріали з особистого архіву Богдана Лепкого, прижиттєві видання його творів, картини й малюнки псуються у музеї поета в Бережанах. Все через те, що протягом чотирьох років приміщення єдиного у світі музею відомого українського митця не опалюється.

З клопотанням про поновлення опалення в обласному меморіальному музеї Богдана Лепкого в Бережанах до голови обласної ради Олексія Кайди звернулися лауреати Всеукраїнської премії імені братів Богдана та Левка Лепких – Надія Білик, Наталя Гавдида, Богдан Головин, Ярослав Омелян та Богдан Хаварівський.

У 2010 році за сприяння Тернопільської обласної ради були виділені кошти на встановлення індивідуального опалення, вироблено проектну документацію, придбане обладнання. Однак через низку причин музей досі не опалюється. Нищаться не тільки фонди, а й саме приміщення.

Олексій Кайда запевнив, що обласна рада не стоятиме осторонь проблем, які виникли. Він пообіцяв особисто відвідати музей у вівторок, 5 квітня і на місці вивчити ситуацію, що склалася.