Проект рішення про стандартний зовнішній вигляд малих архітектурних форм прийняли на засіданні виконкому міської ради. Таким чином намагаються зробити місто більш привабливим як для громади, так і для підприємців та інвесторів з інших регіонів, говорять чиновники.
.
На “Сонячному” та “Східному” масивах, у Центрі та на “Новому світі” на зупинках громадського транспорту невдовзі можуть з’явитися нові кіоски. Про це повідомляє “20 хвилин”.
Тернопільські підприємці малого та середнього бізнесу останніми місяцями активно звертаються за дозволами на встановлення нових кіосків та павільйонів. Ласими ділянками для них є центральні та густонаселені райони міста.
Підприємці, котрі хочуть встановити кіоски або павільйони для продажу товару поблизу зупинок громадського транспорту, мусять узгоджувати їх зовнішнє оформлення з міською владою. Проект рішення про стандартний вигляд малих архітектурних форм із легких конструкцій прийняли нещодавно на виконкомі міської ради.
– Таким чином ми презентуємо наше місто, – розповідає начальник міського управління містобудування та архітектури Василь Бесага. – Якщо кіоски будуватимуть на житлових чи магістральних вулицях, то дотримують усіх будівельних норм згідно з генпланом міста.
При розробці макетів зовнішнього вигляду малих архітектурних форм фахівці виходили з того, для чого їх використовуватимуть.
– Одні кіоски стоятимуть поодинці, – пояснює він. – Інші будуть згруповані по два й більше. Але площа кожного з них не може перевищувати 5 квадратних метрів. Окремі матимуть купол. Їх хочемо розміщувати в центральній частині міста. Адже вони оригінальні й привертають увагу. Інші зводитимуть на “Дружбі”, “Східному” тощо. Можливо, вдасться побудувати кілька таких кіосків і за рахунок міського бюджету.
Павільйони також розміщуватимуть у різних мікрорайонах на зупинках громадського транспорту. Його площа – 30 квадратних метрів.
– У павільйонах підприємці зможуть продавати квіти, продукти харчування та інше, – продовжує пан Бесага. – Скляні архітектурні форми виглядають дуже гарно. Окрім того, для їхнього будівництва використовують сучасні матеріали, які не потребують постійних ремонтів.
Продовжуючи, Василь Бесага каже, що дуже багато нинішніх кіосків схожі на халабуди.
– Павільйон має бути схожим на павільйон, – наголошує він. – А не бути кам’яною спорудою незрозумілої форми й конфігурації. Підприємцям, котрі мають у власності застарілі кіоски чи павільйони, пропонуватимемо нові взірці. Адже є такі конструкції, які вже не витримають ніяких ремонтів. Власникові набагато зручніше замінити їх на рентабельніші. Однак змушувати обов’язково їх замінювати нікого не будуть.
Наразі в управління архітектури та містобудування вже звернулося з десяток підприємців, які зацікавилися такою пропозицією.