У Хоросткові відкрили пам’ятник жертвам депортації 1944-46 років із Лемківських земель. Монумент нагадуватиме громаді про історичний злочин та трагедію цілого покоління етнічної групи українців.

До встановлення монумента долучилася уся громада, адже значна частина жителів Хоросткова – вихідці з Лемківщини. «Кожен у Хоросткові пам’ятає ті страшні роки депортації. Люди втратили все, приїхали сюди маючи лиш найбільш необхідне. Але не втратили себе, свою культуру. Виростили тут дітей, внуків. І цей пам’ятник нагадуватиме ще й наступним поколінням про страшну трагедію нашого народу» – каже міський голова Хоросткова Ганна Олійник.

Доклався до встановлення пам’ятного знаку народний депутат України Микола Люшняк. «Вервиця товарняків тягнулася до України і лиш Богородиця покривала їх своїм омофором, лиш Богородиця зустрічала їх на нашій землі. Сьогодні це не тільки відкриття пам’ятника депортованим лемкам, це є історія. Тому, що тут перенесені гори, полонини, ріки – ті місця, де жили століттями лемки. Дорога лемківська родино, дорогі українці, сьогодні ми тільки вірою, молитвою, єдністю побудуємо нашу велику державу – Україну. За нас цього ніхто не зробить. Тому пам’ятайте, що ми є нація – єдина. Скільки нас били, розселяли, але ми все рівно перемагали!» – зазначив народний депутат України Микола Люшняк.