У Чорткові відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому розглянуто стан річки Серет після аварії на очисних спорудах Тернополя.

Вирішено виділити з резервного фонду району Чортківському виробничому управлінню водопровідно-каналізаційного господарства кошти в сумі 30 тис. грн. для часткового погашення заборгованості за спожиту електроенергію, використану понаднормово в умовах роботи при загрозі виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної із забрудненням річки Серет.

Голова Чортківської РДА Я.Стець зазначив, що в зв’язку із аварією на очисних спорудах Тернополя було прийнято рішення призупинити забір поверхневих вод з річки Серет до моменту виявлення задовільного епідемічного стану воду. Районна санітарно-епідеміологічна станція проводила постійно забір води з на лабораторне дослідження на хімічні та бактеріологічні показники. Органи місцевого самоврядування, де протікає р. Серет, повідомлено про заборону купання, ловлі риби та випасу худоби біля річки. Чортківський РВ УМВСУ в Тернопільській області постійно проводив патрулювання вздовж річки.

На даний момент ситуація стабілізувалася і попередньо прийнято рішення при офіційному дозволі райСЕС відновити забір води з річки Серет 28 травня, – повідомляє «Номер один».