Цієї неділі у Борщові відбудеться шостий традиційний фольклорний фестиваль «У Борщівському краї цвітуть вишиванки». Розпочнеться він із науково-практичної конференції.

– Адже просто носити вишиванку, одягати її – це одна справа, а досліджувати її – інша. Тим більше, що багато стилів виконання, техніки виконання борщівської вишиванки втрачено, –   пояснив начальник обласного управління культури Григорій Шергей.

Участь у конференції візьмуть науковці з Києва, Львова і Тернополя. Урочисте з відкриття фестивалю розпочнеться о 13.00 годині одночасно на двох майданах Борщова – Незалежності і Свободи. Тут майстри народних ремесел репрезентують свої колекційні роботи та власні доробки. Паралельно розпочнеться фестиваль «Борщ’їв». Традиційно, місцеві господині запропонують різноманітні рецепти національної страви. Також у цей час проходитимуть і котильовані забави – це вивчення борщівських народних танців за участю чотирьох фольклорних колективів.

Однією із головних несподіванок цьогорічного фестивалю у Борщові, яку до останнього часу тримали у секреті, стане виготовлення гігантської ляльки, яка претендує на рекорд у книзі рекордів України.

– Вона буде виготовлена за всіма правилами самої ляльки-мотанки, але її зріст буде 13 метрів. Ляльку одягнуть у національний костюм. Сорочка буде розміром 10 на 16 метрів. Крайка, якою вона буде опоясана, буде 12 метрів довжиною і 40 сантиметрів шириною. Плахта буде розміром 6 на 7 метрів. І хустина – 5 на 5 метрів. За попереднім вивченням, на чотири із п’яти рекордів Борщів претендує. На п’ятий ні, тому що хустина вже є зареєстрована у Книзі рекордів більша, ніж 5 на 5 метрів. А ось сама лялька, сама сорочка, крайка і плахта – вони претендують на перемогу у Книзі рекордів України, – повідомив Григорій Шергей.

О 17.00 годині на центральному стадіоні райцентру розпочнеться велике святкове дійство. Спеціальними гостями свята будуть національний ансамбль пісні і танцю «Гуцулія» з Івано-Франківщини та вперше  у Борщові фольклорний гурт «Баламути» із Мінська.