Про факти «замінування» розповіли на брифінгу керівники експертно-криміналістичного центру при УМВС України в Тернопільській області. Хоча цього року таких фактів не зафіксовано, вибухотехніки розповідали про минулорічні факти.

Минулого року в Тернопільській області зафіксоване лише одне таке повідомлення про загрозу вибуху. На псевдомінера, котрий «замінував» ресторан у Бережанському районі, суд наклав штраф у розмірі декілька тисяч гривень, окрім цього він ще й відшкодував усі витрати. Пенсіонер зіпсував настрій багатьом людям, повідомивши про ніби то закладену вибухівку у закладі, де відбувалося весілля. Штраф, який псевдомінер сплачує, перевищує розмір його пенсії у кілька разів.

Рекордним для тернопільських правоохоронців, як йшлося на брифінгу, був один із позаминулих років, протягом якого до правоохоронців надійшло більше двадцяти неправдивих повідомлень про закладену вибухівку. В якості об’єктів злих жартів зловмисники обирали здебільшого адміністративні будівлі, вокзали та навчальні заклади. Для перевірки інформації кожного разу залучалися оперативні групи реагування у складі експертів вибухотехнічного відділу, працівники Управління МНС, медики, а в разі потреби й інші екстренні служби. Обстеження об’єктів підтвердили, що усі зареєстровані анонімні повідомлення були, на щастя, неправдивими. Утім, не зважаючи на фіктивний характер інформації, оперативне реагування спецслужб на кожне анонімне повідомлення коштувало чимало.

Відзначимо, що надання неправдивої інформації про замінування загрожує штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців чи обмеження волі на строк до трьох років.