Щорічні фестивалі, лицарські бої, дитячий та молодіжний туризм, спелеотуризм. Туристично-екскурсійний потенціал Бережанщини невичерпний.

Не скаржаться у районі сьогодні і на кількість туристів. За останні роки їх побільшало вчетверо. Бережанський район щороку відвідують близько семи тисяч людей. Але перспективи набагато більші, повыдомляэ TV-4.

Маленькою Швейцарією на берегах Золотої Липи називають Бережанщину. Майже сто пам’яток архітектури, унікальні дерев’яні храми, музеї, церкви, костели, славнозвісний Бережанський замок. Цей край – справжня знахідка для туристів, переконують місцеві чиновники.

– Місто Бережани входить в Асоціацію малих міст України, які мають важливе історичне та архітектурне значення. Воно зберегло середньовічну забудову вулиць, багато пам’яток архітектури, які внесені до списку історичних населених пунктів України, – розповів голова Бережанської РДА Ярослав Тринька.

– Якщо звернутись до туристичної історії Бережан, то відкриття залізничної колії 1897 році посприяло туристичному вибуху до Бережан мешканців Львова. Тоді їх приваблював став, станція човнів, ресторан на березі ставу, відповідна кухня, – додає міський голова Володимир Музичка.

Відтак, щонеділі сюди з’їжджалися охочі відпочити на березі Золотої Липи львів’яни. Не скаржаться бережанівці на кількість туристів й сьогодні. Кажуть, за останні роки їх стало вчетверо більше. Історичний край щороку відвідують близько семи тисяч людей.

Їх могло б бути й більше, вважає новий начальник управління з питань туризму Тернопільської ОДА Леся Серетна, якби в районах подбали про вказівні знаки для туристів.

– У жодному районі немає нормальних білбордів. Якщо є, то маленький, десь збоку стоїть, і більш нічого ми не бачимо. Тому давайте подумаємо, як над білбордами ми сьогодні попрацюємо. Повірте, якщо буде якийсь покажчик, будуть їхати туристи, – каже Леся Серетна.

Відсутність білбордів – далеко не єдина проблема Бережанщини. Стан доріг, туристична інфраструктура, фінансування туристичної галузі залишають бажати кращого. Відтак бережанівці візьмуться за те, що не потребує багато грошей. Аби впорядкувати туристичні об’єкти, в районі планують провести екологічні акції.