На Тернопільщині, на базі найкращої за підсумками 2010 навчального року військової частини автотранспортного управління Тилу Збройних Сил України – 777-го окремого полку матеріального забезпечення, що у Бережанах, 30 березня відбулося методичне показове заняття з планування та проведення заходів бойової підготовки, а також проведення сезонного обслуговування озброєння та військової техніки.

У заході, що проходив під керівництвом тимчасово виконуючого обов’язки заступника начальника Тилу ЗС України полковника Володимира Горюнова взяли участь керівний склад Тилу Збройних Сил та командний склад тридцяти трьох підпорядкованих військових частин.

Мета заняття – показати командирам і начальникам усіх рівнів методику проведення заходів бойової підготовки, роз’яснити особливості роботи та виробити єдині погляди посадових осіб військових частин щодо порядку планування і проведення заходів бойової підготовки. Крім того, учасникам занять практично показали організацію підготовки та проведення заходів сезонного технічного обслуговування.

В ході занять учасникам розглянули елементи системи планування заходів бойової підготовки у військовій частині. Зокрема, під час заходу, на навчальних місцях були розгорнуті точки з основних предметів бойової підготовки та викладена матеріально-технічна база для їх проведення.

Полковник Володимир Горюнов, зважаючи на те, що 2011 навчальний рік у Збройних Силах України проголошено роком сержанта, акцентував увагу учасників занять на ролі сержантського (старшинського) складу у проведенні заходів бойової підготовки та звернув увагу на підвищення ефективності, поліпшення стилю й методів роботи командирів.

– Офіцер є основним організатором і керівником з організації бойової підготовки, а сержантський і старшинський склад – безпосереднім виконавцем цих заходів. Командир, начальник особисто відповідає за підготовленість і проведення бойової підготовки у підрозділах військової частини, – наголосив ТВО заступника начальника Тилу ЗС України.

Під час показового заняття, учасникам було продемонстровано алгоритм підготовки нижчої армійської ланки до проведення занять з використанням наявної матеріально-технічної бази, яка дозволяє керівнику занять у короткі термін підготуватися і більш якісніше його провести.

Паралельно з цим, у парку розгорнули сім точок, де показали елементи проведення сезонного обслуговування як поточним, так і тупіковим методами. Були показані точки проведення занять командира відділення, заступника командира взводу в парку по тим питанням, які вони відпрацьовують на заняттях зі своїм особовим складом. Зокрема, навантаження майна в автомобільну техніку, порядок підготовки техніки до рейсу, до здійснення перевезень, маршу. Також особливу увагу було зосереджено на організації роботи водія при виході з ладу автомобіля на маршруті руху і його діях щоби забезпечити безпеку на дорозі.

Наприкінці показового заняття командирам військових частин і установ Тилу Збройних Сил України було надано рекомендації як з планування та проведення заходів бойової підготовки, так і методичний матеріал по сезонному технічному обслуговуванню.

Василь Лабай, західний регіональний мадіа-центр Міністерства оборони України

Фото автора