Учора в райцентрі Бережани на Тернопільщині розпочався Четвертий середньовічний “Фестиваль Бережанського замку”.

Свято триватиме два дні й завершиться 10 червня о дев’ятій вечора, – пише Gazeta.ua. Дійство організували, аби привернути увагу туристів до краю.

На стінах фортеці досі висять написи “Обережно, обвали”. Минулоріч одна зі стін замку обвалилася, реконструювати її не вдалося – не було коштів.

Вхід на територію замку на час фесту зробили платним. Вартість вхідного квитка на один день становить 30 гривень, на два – 50.

Попри очікування організаторів, відвідувачів на святі було мало. У перший день на фестиваль прийшло близько сотні відвідувачів, включаючи учасників шоу і понад двох десятків журналістів.

У 30-градусну спеку гостей розважала перевдягнена у середньовічні костюми молодь із бережанського будинку творчості школярів, а також лицарі зі Львова, Чернігова, Чернівців та інших міст. Танцівниці спершу виконували танець зі стрічками та прапорами під назвою “Сбаньйората”. Опісля вони навчали всіх охочих середньовічних танців. Уже через 5 хвилин із кола вийшла жінка років 45-ти.

“Втомилася, ноги болять”, – поскаржилася.

Тим часом для дівчат проводили конкурс краси. Обличчя переможниці пообіцяли увіковічнити в русалці. Цю скульптуру з пісковика завдовжки 2,5 метра біля стін замку робив місцевий скульптор Ігор Крук.

Серед розваг були стрільба з лука, катання на коні та в кареті. Навколо фортеці поставили близько десятка палаток із різними традиційними для фестивалів товарами. Так, вишиванку можна було придбати за 300 гривень, а півторалітрову пляшку неохолодженої мінеральної води – за 8.

Організовувала фест громадська молодіжна організація “Рідне місто”. Державних коштів на його проведення не залучали.

Як розповіла Gazeta.ua начальник обласного управління туризму Леся Серетна, такої активної молоді нема більше в жодному районі Тернопільщини.

“Молодь хоче розвивати туризм. Вони самі все організували, до влади звернулися тільки за підтримкою. У мене є пропозиція – робити цей фестиваль не два дні, а в неділю в другій половині дня. Щоб його побачила велика кількість людей”, – порадила Серетна.

Доглядач замку Василь Зорик визнав, що і справді учасників фесту було більше, ніж відвідувачів.

А організатор свята Володимир Якимів із “Рідного міста” зазначив, що на їхнє дійство відгукнулися більше люди з інших міст, ніж місцеві.

Однією з причин такої малої відвідуваності свята назвали проведення у Тернопільській області двох фестивалів в один день – тоді ж стартував і “Джурин-фест” у Заліщиках.