Як стало відомо «За Збручем», сьогодні вночі безцінні твори Іоана Пінзеля повернули з «Подолян» у Тернопільський краєзнавчий музей. Поки вони залишаються не прийнятими назад, оскільки спеціалісти бояться брати на себе відповідальність. Все ж залишається небезпека пошкодження скульптур, адже у «Подолянах» вони зберігалися у невідповідних умовах. Також викликає занепокоєння у мистецтвознавців справжність робіт руки майстра.

Петро Гоч і Валентин Хоптян ховаються від свободівців в теплицях ФірташаНагадаємо, що нещодавно у торговому центрі «Подоляни» розпочалася виставка робіт Пінзеля. Арт-хол розташований у безпосередній близькості від питейного закладу «Хмільне щастя». У громадськості, мистецтвознавців та духовенства такі дії керівників області та власників торгового центру викликали глибоке обурення. Адже ці скульптури вважаються творами сакрального мистецтва і більшість з них довгими роками перебували у церквах.

Як вже повідомляло «За Збручем», з ініціативою перенести виставку «Подоляни» виступив заступник голови Тернопільської ОДА з гуманітарних питань Петро Гоч.

 На фото: висновок заслуженого працівника культури, працівника Львівської національної галереї Лариси Разнікововї-Возницької про неможливість експонування творів Пінзеля у «Подолянах».

На фото: Культурна ініціатива Гоча і Хоптяна зазнала фіаско

 Чому твори Пінзеля повернули у музей