.

За останній рік у Тернополі майже вдвічі збільшилась кількість випадків мобільного шахрайства. Усе частіше довірливі городян добровільно віддають у руки злочинців власні заощадження. Але, говорять у міліції, повернути кошти і затримати шахрая справа не з простих.

.

– Почастішали у місті Тернополі шахрайства по мобільних телефонах. Зареєстровано цього року вже десять випадків. Суми від 300, 500, 1000 до 2000 тисяч гривень. Але бували такі випадки, що і сім тисяч гривень люди втрачали. Як правило, ці дзвінки і більшість шахраїв знаходяться поза межами нашої області. Тому вирахувати їх досить складно. У них надзвичайно добре продумана схема обману, – розповів начальник карного розшуку міста Тернополя Анатолій Стельмащук.

Найбільшу небезпеку потрапити на гачок мобільних шахраїв мають громадяни, які загубили документи.

– Люди втрачають свої речі, свої документи. Наприклад, державні номерні знаки від своїх автомобілів. Дають оголошення в газеті і, відповідно, по цьому оголошенню телефонує шахрай. Стверджує, що він знайшов і пропонує за певну грошову винагороду їх повернути. Люди, думаючи що це дійсно правда. перекидають 300, 500 гривень на мобільний. Або телефонують і кажуть, що, наприклад, ваш родич затриманий, і йому терміново потрібні гроші. Він попросив, щоб я вам переказав і щоб ви мені передали певну суму грошей, навів приклади мобільного шахрайства правоохоронець.

Аби вберегтися від подібних афер, Анатолій Стельмащук радить після подібних дзвінків, в першу чергу, зателефонувати до міліції за номером 102, або до свого мобільного оператора.