Про визначення меж виборчих округів на Тернопільщині та позицію політичних сил краю йшлося на черговому засіданні Тернопільського прес-клубу. Участь в обговоренні питання взяв голова обласної ради.

На думку чиновника, перерозподіл виборчих округів – це один із способів провести до українського парламенту якомога більше провладних кандидатів. «Тема визначення меж округів є надзвичайно актуальною. Це питання, приміром, розглядатимуть депутати Львівської обласної ради, аби звернутися із власними пропозиціями до Центральної виборчої комісії. На мою думку, навряд чи буде позитивний результат – влада визначатиме межі виборчих округів так, як вигідно їй, аби до Верховної Ради було обрано більше «потрібних» депутатів, – зазначив голова. – Перекроюватимуться і виборчі округи на Тернопільщині і уже активно обговорюється кілька моделей. Переконаний в одному, – межі округів будуть визначені не для зручності виборців, а для вигоди кандидатам від влади.. І у цьому небезпека. Влада розуміє, якщо опозиційні сили висуватимуть одного узгодженого кандидата, то більшість у парламенті буде не провладною. Тому зараз робиться усе, щоб цього не допустити. І одним таким інструментом може бути специфічна нарізка округів».

Голова облради також зауважив, що громадськість не повинна бути осторонь у питаннях визначення меж округів і висловлювати власну позицію. Присутні на засіданні прес-клубу переконані, що кількість округів на Тернопільщині – а їх п’ять – не буде змінена.