За ураження сльозоточивим газом очей капітана міліції та зірваний погон настала відповідальність за двома статтями Кримінального кодексу і три з половиною роки колонії.
Так плачевно завершилася суперечка з правоохоронцями для 23-річного тернополянина. Подію, що сталася у перший день нового року, нещодавно розглянув Тернопільський міськрайонний суд. Володимир (так назвемо засудженого – авт.) повністю визнав вину і пояснив, що насправді не мав лихих намірів, а просто хотів допомогти другу.
Ось як усе відбувалося. Приятелі продовжували святкування Нового року біля під’їзду одного з будинків на вулиці Корольова у Тернополі. Пили пиво, коньяк, потім слухали музику у машині товариша. Хтось із них випадково порухав коробку передач, і у її нейтральному положенні «Форд Таунус» покотився назад і врізався у припаркованого буса. Власник пошкодженого авто, почувши, що спрацювала сигналізація, вибіг надвір, викликав міліцію. Даішники, які незабаром прибули на виклик, запідозривши винуватця ДТП в алкогольному сп’янінні, посадили його у службову машину, щоб відвезти на медичне обстеження. Але втрутився Володимир – він лаявся, кричав, вимагав посадити його теж у міліцейську машину, бо, з його слів, не хотів залишати товариша у біді. Дійшло до шарпанини, під час якої з капітана міліції було зірвано погон. Даішники викликали на підмогу наряд міліції. Володимир не вгомонився – намагався пробратися у міліцейську машину. Витягнув із кишені газовий балончик і бризнув сльозоточивим газом в очі капітанові. Ураження очей судово-медична експертиза кваліфікує як легке тілесне ушкодження.
Стосовно Володимира порушили кримінальну справу, взяли під варту. Йому інкримінували дві статті Кримінального кодексу – опір працівникові правоохоронного органу під час виконання ним службових обов’язків та умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу легких тілесних ушкоджень.
Тернопільський міськрайонний суд призначив Володимирові три з половиною роки позбавлення волі. За словами Ольги Гульовської, помічника прокурора Тернополя, яка підтримувала на суді державне звинувачення, така сувора міра покарання спричинена тим, що підсудний скоїв злочин під час іспитового терміну за попередньою судимістю. У 2009 році його притягували до кримінальної відповідальності за несанкціоноване втручання в роботу мереж електрозв’язку (підключився до телефону сусіда), відтак суд приєднав до вироку півроку покарання за попередньою судимістю. Обтяжуючою обставиною стало і те, що Володимир вчинив злочин у стані сп’яніння. Незважаючи на молодий вік, цей чоловік має серйозні проблеми з алкоголізмом.
Ольга Кушнерик, «Свобода»