– Міськрада протиставляє інтереси п’яти мешканців двомстам,- каже голова ініціативної групи, яка проти будови, Олег Климчук. – Не зважає на те, що більшість із нас не підтримує будівництво 5-квартирного будинку на місці «Бенедетто». Однак у нас ніхто нічого не питає.

Так відреагували мешканці будинків №№2,4,6,8 на вул. Сагайдачного та №1 на вул. Грушевського на твердження ВАТ “Креатор-Буд” про створення ініціативної групи, куди увійшли «найактивніші мешканці навколишньої території», – повідомляє “20 хвилин”. Ця група, за словами пана Гуди, вже працює і крок за кроком впродовж будівництва доноситиме людям достовірну інформацію. Однак, мешканці кажуть, що ніхто раніше до них не приходив і нічого не пояснював.

У середу, 22 лютого, на першу зустріч з людьми прийшли архітектор та головний інженер підприємства. Втім, «плодів» ця зустріч не принесла ні для перших, ні для других. Представники підприємства запевняли, що дотримуватимуться усіх технічних вимог і правил. Але і це викликало у людей чимало запитань.

– П’ять квартир – це ще мабуть мінімум п’ять машин для двору, – обурювались мешканці. Будуть офіси. Де вони тут будуть розставлені, тут нема де пройти!

Окрім того, мешканці пригадали представникам підприємства й письмову відповідь на їхній запит обласної спілки архітекторів, яка висловилась проти будівництва житлового будинку. Архітектори відповіли, що у цій ситуації спершу треба робити історико-містобудівне обґрунтування будівництва житлового будинку та розробити проект детального планування території. Люди запитали представників «Креатор-Буд», чи збираються вони це робити. На що прямої відповіді не отримали.

Врешті у розмову втрутився депутат міськради, який пробував захистити інтереси мешканців ще під час сесії міськради 16 лютого.

– Давайте не зачіпати технічних питань, – каже Петро Ландяк. – Бо їх вони можуть запросто врегулювати. Акцентувати потрібно на порушеннях, з якими підприємство отримало землю.

Відтак, люди вкотре вирішили добиватись правди через правоохоронні структури. Перші кроки у цьому напрямку уже зроблені. У вівторок, 21 лютого, люди подали позовну заяву у суд. Взивати до міськради, вважають вони, марна справа.

– «Креатор-Буд» не був представлений керівництвом, – підсумував результати зустрічі Олег Климчук. – Ми навіть не знаємо, які посади ці люди займають. Зрозуміло одне, вони мають намір будувати. А як можна будувати п’ятиквартирний будинок і не залишати нам території? Говорити з ними нема про що.

Читайте на цю тему: