З вірою у справедливий суд прийшли сьогодні під стіни тернопільського Будинку правосуддя пайовики, які вклали гроші у зведення житлового будинку на вулиці Головацького, 3 у Тернополі.

Своїх квартир вони чекають з 2006-го. Будинок зведений, та виникла небезпека, що його можуть знести.

Про це повідомляє телеканал TV-4.

Під стіни будинку правосуддя з тих, хто вклав гроші у спорудження свого житла, прийшли сьогодні ті, хто зміг це зробити. А загалом пайовиків на Головацького, 3, блок «А» у Тернополі чимало. Це десятиповерховий будинок на вісімдесят вісім квартир.

– Будинок збудований, поштукатурений, вже навіть в одному під’їзді і на початку другого зроблена стяжка, але от практично така ситуація, що ми не знаємо, є судовий позов, щоб той будинок знесли і зробили рекультивацію землі. І мене зробили як третю сторону у суді від пайовиків. Я маю захищатися, чому мають не зносити наш будинок, як зробити, щоб наш будинок не зносили.  Звичайно, що то для нас несподіванка, – каже голова ініціативної групи пайовиків Марія Гуменюк.

Судяться ж дві юридичні особи. Як розповідають у «Спілці власників землі», одна з них – приватне підприємство – у 2001 році отримало акт на право постійного користування земельною ділянкою. У 2006 міська влада Тернополя дає дозвіл на спорудження на цій землі житлового будинку іншій юридичній особі. Та укладає угоди з пайовиками, які вкладають гроші у свої майбутні квартири, і зводить будинок. Чи були письмові угоди між двома юридичними особами, пайовики ствердно сьогодні відповісти не могли. А два місяці назад юридична особа, що десять років тому отримала право кристуватись землею, на якій був споруджений житловий будинок, подає позов з вимогою знести, на її думку, самовільну забудову.

– Явище, яке вже називаються тернопільський еліта-центр, ці явища – вони є дуже характерні саме в частині захисту прав пересічних громадян. Безумовно, що люди стали заручниками певних, скажімо, неправомірних дій між двома юридичними особами – це наша позиція. Але чому ми як представники громадської організації саме стоїмо зараз на захисті прав цих людей, оскільки ми розумієм, що це люди, які вклали свої власні ресурси, кошти в будівництво певного об’єкту і це будівництво тривало не день, не два. Відповідно певний період часу, якщо це і було незаконне самовільне будівництво, воно відбувалося на очах і влади, і правоохоронних органів – пояснила голова громадської організації «Спілка власників землі» Лариса Римар.

У «Спілці власників землі» вважають, що цей конфлікт може бути вирішений у правовому полі, аби пайовики свого не втратили. Ті ж, хто повністю сплатив за свої квартири, кажуть: надія вмирає останньою і здаватись не збираються.