Цього року Тернопільщина закупила 11 тисяч 975 доз протигрипозної вакцини. Наразі уся вакцина вже використана. Від початку епідсезону, а це вересень місяць, загалом було щеплено від грипу біля 12 тисяч мешканців області. Переважно – це люди, котрі належать до професійної групи ризику і регулярно зіштовхуються з великою кількістю людей: медперсонал, вчителі тощо.

– У нас зараз прищеплено проти грипу 11 тисяч 975 осіб по області. Зокрема, за кошти місцевих бюджетів щеплено 4 тисячі 381 особа. За власні кошти – 1 710 людей, повідомила лікар-епідеміолог обласної санепідемстанції Володимира Сверстюк.

Вартість однієї вакцини проти грипу в залежності від виробника коштує в середньому біля 60 гривень. Однак тернополяни все одно особливо не довіряють щепленням.

– У минулому році було більше щеплено осіб. Це був рік, який йшов якраз після епідемії, тоді більше у людей був острах захворіти, – вважає Володимира Сверстюк.

Найбільше щепилось від грипу людей у Тернопільському районі – це 1039 осіб, у Бережанському – 714 і у Кременецькому – 709 мешканців. Натомість у Бучацькому районі охочих щепитись було лише 49 чоловік.