Реформи в нашій країні даються вкрай важко, але без них ми не побачимо реальних змін. На цьому наголошує народний обранець від Тернопільщини Микола Люшняк. На його думку, найбільшою проблемою є не що інше, як небажання політичних сил об’єднуватися та брати на себе відповідальність за прийняття тих чи інших рішень.

Люшняк Микола– Ми усі були очевидцями того, як у ВР з поправками було прийнято законопроект «Про децентралізацію влади». За ним землями місцевих громад мають право розпоряджатися лише громади. Традиційно, дискусія закінчилася «кулаками». Бачимо, що дуже важко нам дається адміністративна реформа, але це не привід опускати чи розпускати руки, – вважає представник політичної партії «УДАР» та Блоку Петра Порошенка.

Микола Люшняк є членом Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики і земельних відносин і переконаний, що державі зараз потрібно робити ставку саме на сільське господарство, яке є авангардом української економіки.

– Через комітет за період моєї роботи в парламенті пройшло багато ключових рішень. Одне з них – створення селянських сімейних ферм. Законопроект сміло можна назвати соціальним, адже він дасть можливість середньостатистичній сільській сім’ї в місяць отримувати прибуток в межах 7-8 тисяч гривень, – ділиться думками тернопільський нардеп в ефірі програми «Межа правди» місцевого телеканалу ТV-4. – Тобто, невеличка ферма з 5-6 корів матиме державну підтримку, державну дотацію як велике господарство. Сільгоспвиробництво, аграрна галузь – найуспішніший напрямок вітчизняної економіки. Це і валютні надходження, і нові робочі місця, тож реформування цієї сфери – на часі.

Працюючи в Комітеті Верховної Ради України з питань аграрної політики і земельних відносин тернопільський нардеп дійшов до висновку, що й з аграріями можна дійти спільної домовленості.

– В Україні імпортна продукція завжди переважала над експортною. Візьмемо для прикладу пшеницю. Аграрій може продати соціальний пакет певного набору по дешевших цінах, але для цього потрібні не сварки, а дискусія. Нам потрібно впрягатися у владу, брати відповідальність, йти до аграрників і просити, аби вони дали пшеницю по 2000 гривень, для того, щоб на прилавках магазинів був соціальних хліб, молоко тощо, – роз’яснює «ударівець».

Микола Люшняк закликає колег по парламенту «закатувати рукави», брати на себе відповідальність та не боятися ризиків, які мають всі шанси «реанімувати» вітчизняну економіку.