Шкільне свято до Всесвітнього дня захисту прав споживачів організували вчителі та учні Тернопільської спеціалізованої школи з поглибленим вивченням основ економіки. Школярі вже знайомі з «економікою». Тут цей предмет вивчають у молодших класах, повідомляє телеканал TV-4.
– Ось уже минає десять років з дня заснування нашої школи. І весь цей час ми працюємо над розвитком економічного мислення учнів з наймолодшого шкільного віку. І найголовніше наше завдання – це виховати грамотного споживача, щоб він міг вільно і грамотно себе поводити у різних закладах сфери обслуговування, знав свої права та обов’язки, – каже директор Тернопільської спеціалізованої школи з поглибленим вивченням основ економіки Оксана Палига.
Школярі у формі ділової гри з допомою цікавих задач, тестів та власних проектів добре засвоїли права споживачів. Діти навчилися читати етикетки, розбираються у складниках продуктів, знають багато про харчові добавки. Учні також добре засвоїли: споживачу обов’язково потрібно зберігати чек. А головне, школярі знають і розуміють, якими мають бути якісні послуги. Діти навіть спробували себе в ролі продавця, покупця, перукаря у діловій грі «В кафе», «В перукарні» та «В магазині».
Люди, які допомагають захищати права споживачів, кажуть, такі заходи потрібні. Свої права, переконані, треба знати змалечку.
– Наше основне завдання, громадської організації, навчити, починати з маленького, дітей привчати до того, щоб ми в цьому буремному світі навчити їх орієнтувати. Чи можна отримати хороші послуги, якісні послуги, в перукарні, в ресторані. Щоб їх не обважили, щоб їх не змогли обманути в магазині і дати товар, який вже закінчив термін придатності. Щоб вони могли розрізнити товар якісний він чи не якісний, – каже голова Тернопільської обласної громадської організації «Захист прав споживачів» – регіональної організації «Союзу споживачів України» Володимир Воронін.
– Надзвичайно важливо, що діти в такому віці отримують споживчі знання. Вони отримують не тільки теоретичні знання, а й практичні навички. І вони навчають і своїх татусів, і мам, і дідусів, і бабусь. Це надзвичайно важливо. Ми бачимо, що з кожним роком збільшується кількість людей, які мають такі знання. І це призводить до того, що зменшується кількість таких проблемних явищ, – додає начальник відділу контролю безпеки продовольчого та непродовольчого ринку управління у справах захисту прав споживачів у Тернопільській області Тетяна Опир.