Язичники-рунвірівці попереджають не чіпати кам’яного ідола, вивезеного з парку ім. Шевченка. Вони, нібито,   наклали на нього закляття. Цей “оберіг” завдасть шкоди всім, хто підніме на ідола руку.

.

– Таке порушення тягне за собою сумні наслідки, – погрожує голова  “Сварги” – об’єднання рідновірів України тернополянин Ігор Аркуша. – Так, у Києві після пошкодження Перуна – культової споруди, що була біля каплички Московського патріархату, один зі священиків покінчив із життям.

Не можна пошкоджувати намолені речі, наполягає чоловік. Це стосується всього: і церкви, і дзвіниці, й інших культових споруд.

– Світовида досі зберігають… у кузові КамАЗа, яким його вивезли з парку, – додає пан Аркуша. – Але ми вже оформляємо документи на встановлення скульптури. За згодою влади це зробимо в іншому місці. Думаю, до Дня міста все буде готово.

Залишається дочекатися, чим закінчиться ця трагікомедія. Міській владі  і міліції доведеться мати справу не з простими бабцями-сектантками, а з групою фізично сильних і агресивних чоловіків, серед яких чимало симпатиків ВО “Свобода”.