тролейбус в ТернополіНагадаємо, у Тернополі на 25% підняли вартість проїзду в тролейбусах. Запрацюють нові тарифи з 9 квітня.


–        Це є 25% і це є невелика частинка в компенсації того, що ми зможемо далі існувати. Тому що життям підприємства це не назвеш. Наразі ми маємо уже затримку по заробітній платі в зв’язку із 30-ти відсотковим ростом тарифи на електроенергію. До речі, ми розуміємо, що це не останній ріст в цьому році. Але ми будемо працювати над тим, щоб все-таки вберегти і утримати цей тариф на цьому рівні. Як нам вдасться надалі. Це є заслуга всього колективу, це є робота всього колективу, це є важка праця тих людей, які вночі готують тролейбуси кожного ранку на виїзд на лінію, – зазначив директор «Тернопільелектротрансу» Андрій Мастюх.

Загалом, за його словами, тарифна політика сьогодні є досить складним процесом і на неї впливає багато різних чинників. Однак «Тернопільелектротранс» намагався втримати ситуацію під контролем.

–        Ми, на жаль, не є монополістом у Тернополі. Нашими послугами користується частина громадян. Ми розуміємо, що це є соціальний транспорт. Ми розуміємо, що це частина громадян, яка заощаджує кошти. Через це ми десь сприяли і тримали тариф уже декілька періодів часу на цьому рівні, яким він є, покриваючи збитки свої іншими доходами, – запевнив керівник міського електротранспорту.

До речі, вчасне підвищення тарифів, за його словами, дало можливість підприємству працювати без збитків.

–        Аналізуючи діяльність минулого і позаминулого років, хочу сказати, що завдяки своєчасному підняттю тарифу, завдяки винаходженню інших доходів, додатків, того, що не є основним видом діяльності, підприємство зводило кінці з кінцями, своєчасно виплачувалась заробітна плата, гасились кредити. Ви бачите, в минулому році ми придбали за власний рахунок п’ять бувших у користуванні тролейбусів, укладались перспективні угоди на закупівлю нових тролейбусів, – додав Андрій Мастюх.

Додамо також, що на сьогоднішній день зношеність рухомого складу «Тернопільелектротрансу» дорівнює 85%.  А це найбільша зношеність по всій Україні.

Адріана Макаренко