У справі Доктора Пі допитують медиків з Тернопільщини. У Сихівському районному суді Львова продовжився процес над Андрієм Слюсарчуком, відомим в Україні та Європі, як “Доктор Пі.

На цьому засіданні розглядався такий епізод: у січні 2010 року в Кременецькій лікарні Тернопільської області після чотирьох хірургічних операцій помер трирічний хлопчик. За запевненням батьків, він упав зі стільця і отримав важку черепно-мозкову травму та інші серйозні ушкодження.

Андрій Слюсарчук брав участь у трьох останніх операціях – його роботу оцінювали в суді лікарі районної та обласної лікарень. – Стан потерпілого був тяжкий, тому в районну лікарню з Тернополя виїхала наша бригада медиків, – розповідав на суді лікар-анестезіолог з 20-річним стажем Тернопільської обласної комунальної дитячої лікарні Іван Шалабай.

– Хлопчик був у такому стані, що про транспортування його до Тернополя не могло бути й мови. Рішення про проведення першої операції на місці прийняли колегіально і одностайно (звинувачення наполягає на тому, що маленького пацієнта все ж треба було доставити в обласну лікарню, а авторитетний професор Слюсарчук цього не домігся. – Авт.).

Операцію провів наш обласний нейрохірург. Потім ми приїжджали до пацієнта ще раз. Професор Слюсарчук разом з нами брав участь при проведенні другої операції. Власне кажучи, як такої її не було. Ми виконали огляд-ревізію відкритої рани. Вона рясно кровоточила, і професор її промивав. Він діяв абсолютно правильно!

Свідок Шалабай підтвердив, що така процедура була вкрай необхідна для порятунку життя дитини, проте не береться судити про професійні дії професора, адже все відбувалося три роки тому, багато чого вже забулося, а сам він за фахом не нейрохірург. Іван Шалабай відповідав тільки за анестезію, але стверджує, що «медичною термінологією приїжджий фахівець володів дуже добре».

Тернопільський лікар офіційно визнав, що смерть хлопчика настала не через конкретні дії Слюсарчука («нанесення тяжких тілесних ушкоджень»), як стверджує звинувачення, а в результаті раніше отриманих дитиною травм.

З думкою Івана Шалабі погодилася і приїхала з ним з обласної лікарні другий лікар – анестезіолог Ірина Блажевич: «У хлопчика була дуже важка травма, яка категорично не дозволяла перевозити його до Тернополя. Операція на місці була єдиним шансом спробувати врятувати дитину. І Слюсарчук цей шанс використав! ». – На участі цього професора в лікуванні малюка наполіг батько дитини, про що у нас є відповідні заяви, – повідомила жінка, яка працювала у той час заступником головного лікаря Кременецької центральної районної лікарні Тернопільської області Світлана Кошак.

– Він сам знайшов Андрія Слюсарчука, домовлявся з ним особисто про приїзд, огляді, лікуванні. Андрій Тихонович пред’явив, як годиться, посвідчення Виїзної республіканської станції екстремальної медичної допомоги, посвідчення про відрядження з печатками. Все це я перевірила в Міністерстві охорони здоров’я. Усі рішення приймалися в ході консиліуму.

Слюсарчук не заперечував і не втручався. І, повірте, мій великий досвід дозволяє відрізнити медика від некомпетентної людини. Андрій – лікар. Він діяв професійно … – Я особисто в якості асистента був присутній на одній операції, проведеної професором, – розповідав суду Роман Кость, хірург районної лікарні з 13-річним стажем, який проводить на рік до 300 операцій. – Дії Слюсарчука мене не насторожували: він володіє практичними навичками і знаннями хірурга, видно, що має хорошу практику, знання. Проведені ним дії справді були спрямовані на порятунок людського життя …

– У ході судового процесу я доведу свою невинність, правда, заплачу за це надто велику ціну, адже втрачаю стільки часу, через що не можу допомогти багатьом важкохворим людям, – сказав “ФАКТАМ” Андрій Слюсарчук. – Я діяв грамотно, рятуючи життя даної дитини. Це підтвердили показання свідків лікарів.

Джерело: “Факты и комментарии”