Жодних несподіваних або неочікуваних прізвищ серед кандидатів у народні депутати, які балотуватимуться від Тернопільської області, немає. Майже усі претенденти на парламентське крісло щонайменше півроку тому так чи інакше заявили про себе. Загалом ж Тернопільщина не вирізняється великою кількістю кандидатів у нардепи.

– Цей показник, який ми маємо, найбільша кількість кандидатів по 164 округу – це 20 кандидатів, чи найменша по 166 – 8 кандидатів, це є середньо статичний по Україні. Бо є округи, де є 32 кандидати, а є, де 4. Скажімо, у Донецькій області. Тому наша область в цьому випадку не є якоюсь особливою, – розповів координатор громадянської мережі «ОПОРА» Святослав Липовецький.

Є в нашій області один округ, де зареєстровані кандидати з однаковими ім’ям і прізвищем. Однак і це не є чимось унікальним. За підрахунками «ОПОРИ», в Україні 31 виборчий округ має двійників.

– Зокрема, чотири округи і взагалі мають по троє двійників. Тому в нас ще досить такою малою кров’ю обійшлося. І по цьому показнику ми не є якимось особливими, – додав Святослав Липовецький.

Здивували спостерігачів офіційні відмови кандидатів від приналежності до провладної партії.

– Зокрема, це Орест Муц, який йде, як безпартійний і який кілька разів заявив, що він ніколи не був членом Партії регіонів, а був найманим менеджером. Або Іван Чайківський, який йде по 165 окрузі, який ще в травні очолював фракцію Партії регіонів у Тернопільській районній раді, в липні поширив інтерв’ю в кількох ЗМІ про те, що він ніколи не був і не буде членом Партії регіонів. Тобто, з’явилося кілька таких різних парадоксальних заяв, з яких можна зробити цікаві висновки. Зокрема, що керівники обласної організації чи фракцій не є і ніколи не були членами Партії регіонів. Натомість рядові члени дозволяють собі таке самовільне висування. Я думаю, що це буде рекордне по Україні, що п’ятеро членів Партії регіонів будуть балотуватися по 164 округу. І найбільший парадокс цього, що більшість  з них буде виступати проти неформального представника влади, – вважає Святослав Липовецький.

До речі, експерти не виключають, що перед самим виборами частина кандидатів зніметься з реєстрації на користь інших.