У ці вихідні в урочищі Бичова, що на Монастирищині, відбувається фестиваль лемківської культури “Дзвони Лемківщини”. Цьогоріч лемківські фестини приурочені трагічній даті – 70-м роковинах депортації з істричних земель цієї етнічної групи українців.

Лемківська ватра, МонастириськДо дійства влада області готувалася з особливим завзяттям, адже це перший фестиваль, коли керівником області є особа лемківського походження – голова Тернопільської ОДА Степан Барна. На підготовку фестивалю виділені немалі бюджетні кошти, а серед фронтменів “Лемківської ватри” відомий рок-гурт “Козак сістемс”.

Цікаво, що лемківська “діаспора” зараз має дуже міцні позиції у владі Тернопілля. Крім братів Барн, лемківські коріння мають нардепи Юрик та Заставний, а також ціла низка новопризначених голів РДА та посадовців менших рангів, яких привів у владні та партійні кабінети новий голова ОДА.

Примітно, що і серед регіоналів також були відомі лемки. Це екс-нардеп Муц, одіозний заступник Хоптяна Петро Гоч та керівник КРУ Іван Панцьо.