Вибуховий пристрій було підкинуто у вигляді подарункової коробки до дитячого садка. В результаті вибуху маленька дівчинка отримала серйозні поранення та опіки.

.

У Комсомольську-на-Амурі (Росія) п’ятирічна дівчинка постраждала в результаті вибуху бомби в дитячому садку N80. Правоохоронні органи Хабаровського краю розцінюють вибух як теракт.

Вибух стався у вівторок, 2 серпня, вранці, о 7:15 за місцевим часом (23:15 за Києвом), на веранді дитячого садка.

Повідомляється також, що потужність вибухового пристрою оцінюється в сім грамів в тротиловому еквіваленті. Бомба була начинена шматками цвяхів та дроту.

Як розповіла виданню завідуюча дитячим садом Наталія Колчина, троє дітей гуляли на вулиці з вихователем. Уляна Зезік помітила на підлозі коробку, перемотану ізолентою синього кольору з подарунковою стрічкою, і взяла її в руки, пише Life News.

Після цього, за її словами, пролунав вибух. На Уляні загорілася кофта, осколки потрапили в очі. З рваними ранами рук і термічними опіками очей першого та другого ступеня дівчинка була терміново госпіталізована. Її стан оцінюється як середньої тяжкості.

На місці події працює посилена слідчо-оперативна група. У Комсомольськ-на-Амурі з Хабаровська вилетів літак із співробітниками УФСБ, Слідчого комітету, прокуратури і МВС.

Водночас правоохоронними органами не виключається версія, що це була провокація напередодні призначеної на середу в Хабаровську наради за участю міністра внутрішніх справ РФ Рашида Нургалієва з проблем екстремізму і профілактики тероризму.

Як повідомив начальник УМВС по Хабаровському краю, генерал-майор поліції Андрій Сергєєв, на часі за даним фактом вирішується питання про порушення кримінальної справи за ст. 205 КК РФ (тероризм).

За словами Сергєєва, вибух стався в дитячому саду N80 в літній альтанці, де в цей момент знаходилися кілька дітей і мама одного з них.

“Дівчинка підняла коробку, запаковану в подарункову обгортку. У цей момент стався вибух”, – сказав начальник УМВС. За його словами, жінка, що знаходилася в альтанці, штовхнула залишки коробки з альтанки, чим, можливо, запобігла більш тяжкі наслідки.

“Мотивація людей, які вчинили цей огидний вчинок, виходить за рамки розумного. Безумовно, будуть встановлені і отримають по заслугам і організатори, і всі учасники злочину”, – підкреслив генерал.

“Якщо при затриманні вони будуть чинити опір, то будуть ліквідовані”, – пообіцяв глава УМВС.

У Хабаровському краї через теракт почали масштабну перевірку всіх дитячих садків, таборів та майданчиків.