Верховна Рада обрала головою комітету з питань науки і освіти депутата Максима Луцького (фракція Партії регіонів). За відповідний проект постанови №9260-1 проголосували 248 депутатів за мінімально необхідних 226.

При цьому Рада звільнила Луцького з посади першого заступника голови цього комітету, повідомляє УТ.

На розгляд парламенту було внесено ще 2 кандидатури на цю посаду: Степана Давимуки (“Блок Юлії Тимошенко – Батьківщина”) і Віталія Курила (депутатська група “Реформи заради майбутнього”), однак у процесі обговорення цю кандидатуру було знято групою.

У процесі обговорення поданих кандидатур, депутат від НУНС, член відповідного комітету Леся Оробець звинуватила Луцького у фальсифікації засідання й рішення комітету. “Нагадаю вам, що це місце стало вакантним внаслідок смерті попереднього голови комітету Володимира Івановича Полохала – людини поважної. І вашими підлими інсинуаціями ви лише прискорили його хворобу і його смерть”, – сказала вона, звертаючись до Луцького.

Оробець підкреслила, що ця кандидатура є негідною для обрання її головою цього комітету.

У відповідь член фракції Народної партії Олег Зарубінський сказав: «Попередній виступ – це приклад того, як свідомо безмозгло псується репутація людини, причому хто це робить – людина, яка жодного дня в освіті не працювала».

«Знаєте, оці «грантосісі» чи «грантососи», чи «гранточмоки» вже набридли. Вони намагаються, не працюючи в освіті, псувати репутацію, плюндрувати людей, які з освітою пов’язали усе своє життя», – наголосив Зарубінський.

Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, відповідаючи на звинувачення “БЮТ-Батьківщини” у тому, що голова даного комітету – це її квота, наголосив, що на сьогодні ця фракція так кількісно зменшилася, що навіть ті квоти, які вона має, перевищують те, що вони б мали реально очолювати.

Після голосування Литвин закликав усі фракції і групи парламенту провести консультації і знайти компромісну кандидатуру на посаду першого заступника голови комітету замість Луцького.

Нагадаємо, раніше посаду голови комітету Ради з освіти і науки очолював депутат від фракції БЮТ-Батьківщина Володимир Полохало. Полохало помер 23 вересня.