Смертельне ураження електричним струмом через необережність трапилося в Підгаєцькому районі Тернопільської області. Так, одинадцятого квітня від смертельного ураження електричним струмом на полі, біля дороги Підгайці – Монастириська, між населеними пунктами х. Кадуби і с. Доброводи загинув чоловік. Нещасний випадок трапився через необережність та нехтування правилами техніки безпеки поводження в охоронній зоні повітряних ліній електропередач.

Про це повідомили у відділі по роботі з громадськістю ВАТ “Тернопільобленерго”.

“При опитуванні комісією свідків та водія встановлено, що водієм вантажного автомобіля марки “DAF” (самоскид) та потерпілим проводилися роботи з розвантаження мішків із селітрою. Після закінчення розвантаження водій з потерпілим вирішили почистити кузов, для чого його потрібно було підняти. Під час підняття кузова потерпілий вирішив пришвидшити роботу і почав відкривати борт кузова, саме в той час верхня частина металевого кузова доторкнулася до лінії електропередач 10 кВ, що призвело до короткого замикання і чоловік потрапив під небезпечну дію електричного струму, –  розповідає помічник голови правління-генерального директора ВАТ “Тернопільобленерго” з питань охорони праці Володимир Остапюк. – Про доторкання кузова до нижнього, а потім і до верхнього, проводу лінії електропередач 10 кВ № 7 свідчать сліди на кузові та на проводі, які залишаються внаслідок короткого замикання. Під час контакту кузова із проводом чоловік тримався за металеву частину кузова і саме тому був смертельно уражений струмом, адже метал є провідником. Смерть констатували медичні працівники, які прибули на місце нещасного випадку”.

Для того аби проводити роботи в охоронних зонах електромереж працівники повинні обов’язково повідомляти РЕМ і представник енергокомпанії повинен бути присутнім при виконанні робіт. Роботи працівниками данного підприємства проводилися в охоронній зоні ПЛ 10 кВ Ф-7  без дозволу та погодження з керівником Підгаєцького РЕМ.

Енергетики нагадують, що без присутності представника енергокомпанії забороняється:

– проїзд в охоронних зонах повітряних ліній (ПЛ) електропередач машин і механізмів загальною висотою від поверхні землі понад 4,5 метра.

– виконання земляних робіт в охоронних зонах підземних кабельних ліній електропередач на орних землях на глибині понад 0,45 метра.

Забороняється виконання сільськогосподарських робіт:

1) на відстані 1 м по колу від одностоякових опор ПЛ 0,4-10 кВ;

2) на земельній ділянці розміром 2×5,5 м від анкерних опор ПЛ 0,4-10 кВ;

3) на відстані 2 м по колу від одностоякових опор ПЛ 35-110 кВ;

4) на земельній ділянці розміром 6×6 м від анкерних опор ПЛ 35-110 кВ.

При виявленні обірваного проводу на повітряних лініях всіх класів напруг 0,4-10-35-110 кВ забороняється наближатися до нього на відстань менше 8 метрів.

Адміністрація ВАТ “Тернопільобленерго” нагадує, що багато електроопор розміщено на територіях полів та чимало електроліній проходять територією сільськогосподарських угідь, тому виконуючи будь-які роботи поблизу них потрібно бути дуже обережними. І в жодному випадку не можна нехтувати правилами безпеки в охоронних зонах електромереж, адже вони розроблені для того аби вберегти здоров’я та життя людей.