Нещодавно ми вже розповідали про те, що з 1 травня подорожчають послуги водопостачання та водовідведення. Нагадаємо, тарифи для низки водоканалів ще в березні переглянула Національна комісія. Наше місто теж не стало виключенням.

Надал, морж, водаВ «Тернопільводоканалі» пояснюють: від останнього корегування тарифів вартість електроенергії для підприємства зросла. Грошей, аби розрахуватися з енергетиками, не вистачає. Відтак, з наступного місяця вартість послуг становитиме 8 гривень 25 копійок за кубометр. Втім, за словами директора комунального підприємства Володимира Кузьми, таке корегування тарифу не вирішує всіх питань збитковості.

«Змінилась також складова по паливу, по матеріалах, зокрема, трубна продукція, яку ми використовуємо в своїй роботі. І, наразі, ці складові нашого тарифу ще не враховані при перегляді тарифу. За інформацією Національної комісії, вони зараз розглядають ці питання, і цілком можливо, що найближчий місяць-два буде переглянутий наш тариф ще й на цю складову», – повідомив директор КП «Тернопільводоканал» Володимир Кузьма.

Це, каже Володимир Кузьма, може спричинити ріст тарифу ще приблизно на 10 %. Втім, дозволить працювати підприємству беззбитково і своєчасно виконувати свої зобов’язання.

Разом з тим, з’явилися нормативно-правові акти, які дозволяють додатково до тарифу на централізоване водопостачання для споживачів, які проживають у багатоквартирних будинках, встановити так званий «тариф на холодну воду», а точніше – послуги з водопостачання всередині багатоквартирного будинку.

«В принципі, зараз ці послуги йдуть окремим рядочком «Абонентське обслуговування». Щоправда, в нових актах трохи ширше розуміється це поняття, холодної води. І там, крім послуг абонентського обслуговування, також можуть бути включені витрати, пов’язані з повіркою лічильників, зокрема, що також актуально для наших споживачів. Що означає, якщо буде переглянутий ще цей тариф? Це означає, що тоді, до тарифу на централізоване водопостачання додається тариф на холодну воду і споживач буде отримувати рахунок, грубо кажучи, з розрахунку всіх цих послуг в сумі, одним рядочком», – зазначив Володимир Кузьма.

З однієї сторони, таке об’єднання, вважає Володимир Кузьма, буде плюсом для тих, хто користується пільгами і субсидіями. З іншої –  воно враховуватиме вже реальний ріст затрат підприємства, і можливо, сумарні витрати, які нестиме споживач, будуть трохи більшими, ніж раніше.

Поки тариф на холодну воду не вступить в силу, повірка лічильників буде здійснюватися за старим принципом. До слова,  відповідно до рішення виконкому, з 1 травня її вартість теж зросте на приблизно 60%.

«Тим, кому ми будемо проводити повірку по-новому,  їм вже в рахунку не буде рядочка «Аварійне і абонентське обслуговування», за винятком тих, хто ще буде мати борг по попередній повірці. Тому що в нас, в абсолютній більшості, абоненти, які проводили повірку раніше і ще зараз проводять, їм в більшості, розтерміновується вартість повірки на 3 роки. І оцей факт виконання робіт був набагато раніше, відповідно, нарахування йшло тоді по іншому принципу. Поки не буде погашено борг, цей рядочок буде в абонентів зберігатися», – запевнив керівник водоканалу.

До слова, частина мешканців Тернополя на два дні, 29 та 30 квітня, залишаться без води через промивку мереж. Як повідомили у «Тернопільводоканалі», цього разу сухими крани залишаться там, де минулого тижня водопостачання було. Зокрема, не буде води в центральній частині місті, поблизу Старого парку, на Новому Світі та у промисловому мікрорайоні. А також на проспекті Злуки №1- 23 з непарної сторони та в районі вулиць Малишка-Дівоча-Татарська.

Джерело: ІНТБ