1 листопада римо-католицька церква святкує День всіх святих, а наступного дня — спомин всіх померлих вірних. У цей день в Україні, особливо Західній, не лише серед римо-католиків, а й представників інших конфесій, закорінилася традиція відвідин могил родичів, відправлення там панахид та запалення свічок.

Окрім того, 1 листопада — особливий день для вірних та духовенства УГКЦ, оскільки цього дня 1944 року помер Митрополит Андрей Шептицький, який очолював Церкву впродовж 44 років. Цьогоріч минає 65 років з дня смерті Митрополита.

1 листопада – перший день другого місяця осені. Цієї пори з дерев опадає листя, що й прислужилося для назви місяця. «В листопаді голо в саді». Колись побутували у нас інші наймення місяця: куцень (за короткі холодні дні), півзимник (перехід до зими), роздягальник, листогній тощо. Була в ужитку і латинська назва – ноябр. Вона походить з давньоримського «новембер», що значить «дев’ятий» (рік у Давньому Римі починався 1 березня і тому місяць був дев’ятим за ліком). Дуже важливе місце листопаду відводиться у прикметах про погоду і врожай. «Як у падолисті гримить, рільник добре спить». «Як листопад не обтрусить, довга зима бути мусить». 1 листопада церква вшановує пророка Йоілля. Він жив у Іудейському. Залишив Книгу пророцтв, написану витонченою мовою, де, зокрема, передбачив явлення Святого Духу на п’ятидесятий день після Великодня. Помер Йоіль у 800 році до народження Христа.