.

14 і 15 червня у Тернополі побуває відомий український письменник Роман Коваль. У нашому місті він презентує свій фільм «Юрій Горліс-Горський».

.

Для демонстрації стрічки планують на один день відкрити зал Палацу кіно на вулиці Франка. Окрім того, 14 червня очікується, що Роман Коваль виступить в палаці культури «Березіль» на урочистій академії, присвяченій Євгену Коновальцю. За словами начальника управління культури і мистецтв Олександра Смика, Роман Коваль – ідейний натхненник і фундамент творчості, таких письменників, як наприклад, Василь Шкляр.

– Ця людина першим відзняла фільм Юрій Горлиця-Горський і стрічка буде представлена в Тернополі. А це для інтелігенції просто буде черговий інтелектуальний вибух. Це будуть оповіді тих людей, які, напевно, одні з небагатьох так володіють архівними даними про українських героїв, – додав Олександр Смик.

До слова, зустрітися із Романом Ковалем тернополяни зможуть абсолютно безкоштовно. Його візит носитиме благодійний характер.

Довідка ZZ

Роман Коваль — громадський діяч, письменник, краєзнавець, дослідник історії Визвольної боротьби українського народу першої половини ХХ століття. Автор понад 1500 статей у газетах, журналах, альманах, історичних календарях, енциклопедіях України та української діаспори. Автор циклів радіопередач “Холодний Яр”, “Отамани Гайдамацького краю”, “Кубанська Україна”, “Історія, яка не завершується”, “За Україну, за її волю”. Автор сценаріїв документальних фільмів “Незгасимий огонь Холодного Яру”, “Вільне козацтво”, “Гуцули у Визвольній боротьбі”, “Отаман Зелений”, “Семен Гризло, звенигородський кошовий Вільного козацтва”, «Отамани Холодного Яру”, “Юрій Горліс-Горський”. Лауреат літературної премії ім. Михайла Стельмаха. Ініціатор і організатор вшанувань героїв Визвольної боротьби українців за свою незалежність у Холодному Яру та інших місцевостях, спорудження борцям за волю України пам’ятників, меморіальних дощок, відновлення їхніх могил та найменування їхніми іменами вулиць.