Малашівське сміттєзвалище стало причиною суперечки на п’ятому засіданні п’ятдесятої сесії обласної ради. Депутати наполягають на ліквідації сміттєзвалища. Представники державної екологічної інспекції в оцінках неоднозначні.

Сміттєвозам відкрили дорогу у МалашівціМалашівське сміттєзвалище загрожує життю і здоров’ю жителів Тернопільщини, – констатують представники державної екологічної інспекції. Однак практично вплинути на ситуацію поки що не можуть.

«Тернополянам наразі відомо, що на Малашівське сміттєзвалище заборонено вивозити відходи, оскільки воно не є спеціально відведеним місцем для сміття. Земельна ділянка під сміттєзвалищем належить до земель запасу. Рішення про заборону експлуатації сміттєзвалища розглядалося у судах різних інстанцій. Проте питання не вирішено. Люди продовжують вивозити та спалювати сміття», – відзначив на сесії обласної ради перший заступник начальника державної екологічної інспекції в області Юрій Рослий.

Щоб ліквідувати сміттєзвалище, необхідні реальні кроки. Це питання вже більше десяти років на рівні скарг і пропозицій.

«Перед тим, як рекультивувати сміттєзвалище треба створити полігон переробки сміття. У програмі, яку ми будемо вам пропонувати, є передбачені заходи вирішення проблеми. Щоб не відбувалося загоряння смітті, треба робити полігон», – вважає заступник голови облдержадміністрації Леонід Бицюра.

«Питання сміттєзвалища далі обговорення не йде, на жаль, а люди потерпають. Від цього сміттєзвалища житель ближніх сіл вже помирати скоро почнуть. Ситуація просто нестерпна. Ми вимагаємо, щоб екологічна інспекція діяла», – зауважив депутат обласної ради Мирон Кузик. А коли почне діяти екологічна інспекція, – покаже час.