поки що обіцяного адміністрацією Януковича  збільшення повноважень для самоврядних регіонів нічого не виходить. Такий висновок можна зробити за підсумками проведеної вчора Ради регіонів, у якій взяли участь голова ОДА Валентин Хоптян та голова облради Олексій Кайда.

Президент дуже багато говорив про реформування системи управління регіональним розвитком, однак, як завжди все звелося, до централізації владних повноважень. Зокрема, Глава держави пропонує створити чергову надбудову – Державний фонд регіонального розвитку. З цього фонду буде відбуватися: 1) фінансування будівництва доріг, енергетичних і житлово-комунальних мереж, інших об’єктів інфраструктури;

2) інвестування у створення нових робочих місць, насамперед, у регіонах з високим рівнем безробіття;

3)  надання фінансової підтримки для підприємств малого та середнього бізнесу, діяльність яких зосереджена у пріоритетних сферах розвитку кожного регіону.

Нова ініціатива не змінює реального стану справ. Якщо раніше кошти розподіляв Кабмін, то зараз ці функції передаються іншій центральній  структурі. Крім того, не треба забувати, що з введенням нового порядку справляння транспортного податку левова частка коштів на будівництво і ремонт доріг знову акумулюється в центральному бюджеті, який з “барського плеча” буде визначати кому ці кошти найбільше потрібні.

Таким чином, нова регіональна політика буде мало чим відрізнятися від теперішньої. Хіба що звучністю назви та новими кабінетами для київських чиновників. Самостійності на місця ніхто не хоче віддавати.