17 травня у Тернопільському міськрайсуді продовжилося слухання кримінальної справи по обвинуваченню голови корпорації «Укрбудінвест» Зеновія Щепановського та головного бухгалтера фірми «Будівельник» Євгена Марценюка у зловживання владою та службовим становищем, підробці документів і привласненні майна в особливо великих розмірах.

Насамперед, повідомляє “Номер один”, суддя допитав нового свідка – колишню касирку підприємства. Як і інших працівників бухгалтерії, зазначила пані Марія, взяти кредит у банку «Аваль» під заставу квартири по вул. Юності її попросив головний бухгалтер фірми Є. Марценюк. Мовляв, сказав, що на фірмі тяжке фінансове становище і на місяць-два потрібні гроші, щоб купити земельну ділянку. Де розташовується ділянка, не уточнив. Працівниця погодилась, хоча здивувалась, побачивши власну довідку про доходи: насправді її зарплата була значно нижчою.

Крім того, підкреслила, документи в банку не підписувала, готівку отримала в банку, однак, повернувшись на фірму разом із головним бухгалтером, лишила пакет з грошима в його автомобілі. Ситуація повторилась декілька разів, коли інших працівників фірми примушували укласти угоди з банком, вона отримувала в касі кошти і лишала в авто пана Марценюка.

Питається, хто насправді вирішував, як розпорядитись коштами: Пані Марія стверджувала, що оприбутковувати готівку чи ні, вирішували щоденно на виробничій нараді пан Щепановський, головний бухгалтер і заступники з виробництва. Однак, підкреслила колишня касирка, гроші йшли виключно на будівельні – техніку та матеріали, зарплату.

Потому було допитано двох спеціалістів, котрі за дорученням прокуратури Тернополя проводили судову будівельно-технічну експертизу житлового будинку по вул. Білецькій. Вислухавши їхню розповідь, прокурор, підтримуючий державне обвинувачення в суді, попросив час для підготовки зміни обвинувачення.

Нагадаємо, сума боргу Щепановського перед кредиторами оцінюється у 220 млн. грн.