Нещодавно “За Збручем” запитував читачів про те, які партії вони вважають опозиційними на Тернопільщині? Результати виявилися неприємними для місцевих політиків, які б’ють себе в груди, що борються з недоліками влади.

Бліхар Володимир, Добродомов Дмитро, Народний контрольЖодну з партій представлених в місцевих радах не вважають опозиційними переважна більшість опитаних. Так думає понад 2000 тернополян або 58% з тих, що проголосували. Читачі резонно припускають, що всі політики так чи інакше беруть участь в корупційних схемах і йдуть на співпрацю з владою заради посад.

Кожен п’ятий опитаний побачив мінімальні зусилля у опонуванні владі в представниках партії “Свобода”. Таких виявилося понад 600 або 18%.

Решту нових і старих політичних сил визнають спражньою опозицією вкрай мало тернополян. Так, УКРОП, який очолив колишній помічник сепаратиста Царьова, набрав 6% голосів, радикали, якими на Тернопільщині кермує ініціатор зносу пам’ятника Пушкіну Яциковський – 5%. Стільки ж у “Батьківщини”.

Найгірші результати у нових політсил “Народного контролю”, що прославився депутатом-хабарником, та “Самопомочі”, яка стрімко втрачає рейтинг в області. Вірять, що представники цих партій справді щось вирішують та намагаються виправити лише по 4% опитаних.