Хоча наразі на календарі зима, для садівників ця пора року не означає відпочинок – доводилося захищати дерева від морозу і шкідників, а вже зовсім скоро дерева почнуть обрізати, білити, обприскувати. Завдяки снігу плодові перезимували добре, кажуть садівники, однак цьогоріч все ж можливий неврожай вишень, черешень та інших кісточкових, адже їх бруньки змерзли, – передає TV-4.

Садівництвом Олег Яциковський займається вже десять років. Зараз він вирощує 55 сортів яблунь, 12 – груш, 5 сортів слив та 3 черешні, а ще вишні, смородину, морву і навіть фундук. Трудитися коло дерев доводиться весь рік. От і зараз, ще не встиг зійти сніг, а роботи вже не бракує. Небажаними гостями у саду можуть стати шкідники. Аби миші не пробралися до стовбура, взимку пан Олег обтоптує кожне деревце, щоб утворився твердий покрив. Невдовзі доведеться й обрізати дерева, та тут садівники не радять поспішати.

Обрізку буду робити трохи пізніше, в березні, щоб я побачив, як почувається брунька після великих морозів. Минулого року тут, в Ангелівці було мінус 33, були такі 2-3 дні. І я буду робити обрізку вже коли побачу по бруньці, щоб не вирізати зайвого, а потім ще не дорізати, – розповів Олег Яциковський.

Навіть якщо сам садівник із деревами обережний, не все залежить від нього. Хоча взимку випало достатньо снігу і коріння дерев не вимерзло, у черешень та вишень почорніли плодові бруньки, а відтак, із кісточковими цьогоріч буде скрута, і не лише на Тернопільщині, каже Олег Яциковський. Востаннє чоловік білив дерева восени. Та невдовзі зробить це знову, щоб під весняним сонцем рослини не отримали сонячних опіків. У середні березня, коли середньодобова температура повітря становитиме 4 градуси тепла, можна вперше обприскувати дерева. Обприскування та підживлення проводять 6 разів за сезон. Не меншого піклування потребують і щепи. Аби виростити хорошу щепу, потрібно півтора-два роки. Від неї та сформованої крони залежить і майбутній урожай.

– Зараз я веду таку селекцію, щоб ці щепи почали плодоносити вже на другий рік після садіння. Тому що в Європі всі зацікавлені в інтенсивних садах. Що таке інтенсивні сади? Це коли цього року садиш гектар саду, на другий рік він вже повинен дати 8,10,12 тонн яблук, товарних яблук, – пояснює садівник.

Для тих, хто любить працювати, садівництво – справа не стільки важка, як відповідальна, каже Олег Яциковський. Між своїми деревами чоловік відпочиває, знає кожне з них і в майбутньому мріє про великий плодовий сад. Проте посадити дерево – ще не означає виростити його, тому зусиль початківцям знадобиться чимало. Та за працю й догляд дерева віддячать смачними плодами.