Громадський рух “Чесно” перевірив кандидатів у депутати на доброчесність за певними критеріями. Це відсутність фактів порушень прав і свобод людини, незмінність політичної позиції відповідно до волевиявлення виборців, непричетність до корупційних дій, прозорість задекларованих доходів і майна та відповідність способу життя.

Так, по місту Тернополю (округ №163) три кандидати виявилися недоброчесними: Віталій Максимов, Тарас Пастух та Володимир Кухар. Зокрема, Віталій Максимов не відповідає такому критерію як відсутність фактів порушень прав і свобод людини.

Натомість є у Тернополі і доброчесні кандидати, зокрема, серед них – Олексій Кайда та Михайло Ратушняк.

Попередню громадську люстрацію провели в рамках  кампанії «Фільтруй Раду!». Учасники руху ЧЕСНО проаналізували 430 кандидатів з прохідних частин партійних списків, що були визначені відповідно до даних соціологічних досліджень, та виявили загалом 284 кандидата, які порушили принаймні 1 з 4 критеріїв ЧЕСНО. Також рух ЧЕСНО закликав партійних лідерів врахувати оцінку громадськості та розглянути можливість відкликання від участі у виборах тих кандидатів, які за оцінкою руху ЧЕСНО, є “тушками”, причетні до корупційних дій або порушували права та свободи  людей.