Державна служба геології і надр домагатиметься, щоб питання щодо розробки покладів сланцевого газу вирішувалися на найвищому державному рівні, а не обласними радами. Про це повідомив голова відомства Едуард Ставицький.

.

Він зазначив, що Україна за 7-10 років може збільшити власний видобуток вуглеводнів до рівня, який дозволить відмовитися від їх імпорту, пише Gazeta.ua. Зокрема, йде мова і про родовища газу з нетрадиційних джерел, в тому числі так званого сланцевого. Серйозність перспектив підтверджує інтерес до цього сектора найбільших світових компаній.

– На західній Україні інвестори, зокрема Chevron, проявляють інтерес до Олеської площі (розташована на території Львівської, Івано-Франківської та Тернопільської областей. – ред). Це об’єкт площею близько 7 тис. кв. км. На жаль, виставлення цього об’єкту на конкурс щодо УРП з незрозумілих причин загальмоване місцевими облрадами”, – сказав Ставицький.

За його словами, відомство домагатиметься, щоб питання подібного характеру у сфері надрокористування ухвалювали безпосередньо на найвищому державному рівні: президента, Верховної Ради і Кабінету міністрів.

Нагадаємо, депутати обласної ради на сесії відмовилися надати погодження стосовно включення площі газових сланців «Олеська» до переліку ділянок надр, що можуть надаватися в користування.

Інші статті на цю тему:

Американці прогнозують великі запаси сланцевого газу в Україні

Депутати «зарубали» видобуток сланцевого газу в області

Кому невигідна розробка родовищ сланцевого газу в Україні?

Представники західних обласних рад вирішили не квапитися із видобутком сланцевого газу

На Тернопільщині видобуватимуть сланцевий газ

На Тернопільщині є запаси сланцевого газу! Подробиці