Нардеп Михайло Апостол, перебуваючи на фестивалі «Дзвони Лемківщини», розповів кореспонденту «За Збручем» про свою ініціативу про визнання лемків, як депортованих.

фестиваль Дзвони Лемківщини Тернопільська область 3-4 серпня, 2013 рікЗареєстрований ним законопроект торкається не тільки цієї етнічної групи, а й загалом всіх українців примусово переселених з території Польщі на територію тодішньої УРСР осіб українського походження у 1944-51 роках. Крім того, держава має відшкодувати моральні та матеріальні збитки, соціальних пільг для людей, що постраждали внаслідок цього.

Про це йдеться у проекті закону №3030 «Про визнання депортованими громадян України, які у 1944-1951 роках були примусово переселені з території Польської Народної Республіки на територію Української Радянської Соціалістичної Республіки».

«На сьогодні залишилося всього 15-20% переселених під час таких операцій, як «Вісла», – зазначив політик. – Для держави не буде великим тягарем встановити певні пільги та матеріальні відшкодування такій незначній групі людей».

Та така ініціатива Михайла Апостола, за його словами, викликала супротив в комуністів та українофоба Вадима Колісніченка. «Мене одразу назвали бандерівцем та захисник ОУН-УПА, чим я дуже тішуся. Мене звинуватили у незнанні історії. Для комуністів та Колісниченка 500 тисяч людей – це ніщо».

Тернопільський нардеп сподівається, що завдяки перемовинам з іншими депутатами, у тому числі з лав «Партії Регіонів», він зможе назбирати необхідну кількість голосів для затвердження свого Закону «Про визнання депортованими громадян України, які у 1944-1951 роках були примусово переселені з території Польської Народної Республіки на територію Української Радянської Соціалістичної Республіки».