Значної популярності за останні кілька тижнів перед виборами серед тернополян набула партія мера Львова Андрія Садового. Плакати і бігборди з їх агітацією заполонили вулиці, зупинки громадського транспорту. Безкоштовні газети не встигають виймати з поштових скриньок.

Для галичан авторитет Львова, як культурної столиці і П’ємонту української демократії нічим не поступається київському. Жорстка конкуренція між Блоком Петра Порошенка та Народним фронтом Яценюка, яка деколи переходить межі здорового глузду, змушує виборців шукати і знаходити альтернативу, адже день голосування все ближче. “Самопоміч” намагається виглядати здоровою альтернативою двом політичним гігантам демократичного табору. Їхній виборчий список надихає: командир батальйону “Донбас” Семенченко, інтелектуали Гопко і Соболєв, прогресивні підприємці без олігархічного шлейфу. Щодо тернопільської команди цієї партії довгий час нічого відомо не було. Публічним обличчям “Самопомочі” виявився доброволець АТО і колишній директор заводу “Опілля” Тарас Пастух. Та це не означає автоматичної участі в політпроекті власника заводу і одіозного політика Ярослава Джоджика. За даними “За Збручем”, керують тернопільською “Самопоміччю” зовсім інші діячі. Так, на днях про свою причетність до неї заявив такий собі Віталій Семенюк. Він імені партії він пообіцяв гуманітарну допомогу з Франції для військових госпіталів. Навряд чи європейські благодійники знають про те, що їхні подарунки в Україні використовують для політичної агітації. Втім, це не головна новина. Виявляється, пан Семенюк почав політичну і бізнесову кар’єру в сумнозвісній корпорації “Будівельник”. Більше того він доводився “правою рукою” засудженого до тюремного ув’язнення будівельного афериста Зеновія Щепановського! У 2010 році Віталій Семенюк балотувався до міськради в списку партії “Громадянська солідарність”, яку очолював довірений Щепановського Олександр Романцов. У самого Семенюка місцем роботи значиться корпорація Укрбудівест, де він віце-президент!

Для стимулювання виборців голосувати за Щепановського у 2008 році було сворено громадську організацію “Самодопомога”, яку очолив той же Віталій Семенюк. Скандальний забудовник в інтерв’ю прямо стверджує, що ця організація створена за його вказівкою. Схожість назв з “Самопоміччю” мера Андрія Садового може свідчити проте, що тернопільські діячі намагалися скопіювати вдалу модель агітації виборців, завдяки якій у Львові тричі обирають одного і того ж мера. Про це тернопільські самодопомогівці й самі признавалися. На місцевих виборах 2010 року ні гуманітарка, ні фінансові вливання з “Будівельника” нічим не допомогли. Незабаром за команду Щепановського взялися правоохоронці, будівництво зупинилося, а тисячі тернополян втратили кошти і квартири. Досі обдурені пайовики щотижня пікетують міську та обласну владу, та віз і нині там.

Тепер у соратника будівельного магната пана Семенюка з’явився доступ до популярного політичного бренду і можливість реваншу за минулі невдачі.  Цікаво, коли серед тернопільських самопомочівців з’явиться сам Щепановський, що прагне повернутися у велику політику і будівельний бізнес?