Тариф на обслуговування будинків та прибудинкових територій у Тернополі переглянули під час засідання тарифної комісії. Учасники засідання обговорили подані представниками ЖЕКів розрахунки і дійшли висновку, що вартість обслуговування необхідно збільшувати.

У Тернополі ліквідували ЖЕКЗараз тернополяни платять житлово-експлуатаційним конторам від 50 копійок до 1 гривні 53 копійки за метр квадратний. Новий тариф погодили у розмірі від 80 копійок до 2 гривень 45 копійок за квадратний метр житлової площі квартири.

– Ціна послуги залежить від особливостей багатоквартирного будинку та встановлюється побудинково, – розповідає Юрій Вересюк, директор ПП «ТернопільКомСервіс». – Тому тернополяни можуть сплачувати різні суми за однаковий метраж житла. За таким же принципом ціна встановлюється і в інших містах, однак у Тернополі вона є однією з найнижчих, і залишиться такою після прийняття рішення про підвищення тарифу. Приміром, у Івано-Франківську тариф становить від 56 копійок до 1 гривні 11 копійок за м/кв, однак у нього не включена вартість поточного ремонту будинку. Ці витрати, які можуть становити до 1 гривні за м. кв., дораховують мешканцям по факту виконання ремонтних робіт. Схожа ситуація і в Рівному та Львові, де діє тариф від 1 грн 38 копійок до 3 гривень 40 копійок за м/кв та від 36 копійок до 2 гривень 6 копійок за м/кв, відповідно. Однак, в них не врахована ціна електропостачання  ліфтів та місць загального користування. Ці витрати мешканці також оплачують окремо.

Діючий тариф, як зазначають представники ЖЕКів, не може покривати всі витрати підприємств. На витрати впливає і значне здороження електроенергії, і всіх видів товарів, необхідних для поточного ремонту у будинках. На підтвердження своїх слів комунальники подають таблицю, у якій показано, наскільки здорожчали усі матеріали.

Нові тарифи, погоджені відповідною комісією, тепер мають затвердити на виконкомі. Це питання винесли на чергове засідання виконкому 18 березня. Але міський голова Сергій Надал, зазначив, що цей проект рішення ще не готовий і його зняли з розгляду.

Ольга Трач