Народні депутати Мірошниченко Ю.Р., Пшонка А.В., Шипко А.Ф. пропонують повернути чоловічий монастир Почаївська Свято -Успенська Лавра на Тернопільщині її релігійній громаді.

настоятель Почаївської Лаври з ЯнуковичемПро це йдеться в законопроекті № 3194 від 5 вересня 2013 р., опублікованому на сайті Верховної Ради України .

Так, даним законопроектом пропонується виключити Почаївську Свято – Успенську Лавру, включаючи собор Успіння Пресвятої Богородиці та Собор святої Трійці , з переліку пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації.

«Прийняття закону дозволить повернути культові споруди, розташовані в Кременецькому районі Тернопільської області, їх законному власникові – релігійній громаді чоловічого монастиря Почаївської Свято- Успенської Лаври, які безпідставно були у неї вилучені та передані у державну власність», – наголошується в пояснювальній записці.

Крім того, у документі зазначено, що більшість культових будівель та майна були відібрані у церкви за часів СРСР, тому повернення відповідних пам’ятників культурної спадщини у власність релігійних громад сприятиме виконанню обов’язків та зобов’язань України, що випливають з її членства в Раді Європи.

Також такий крок повинен забезпечити збереження, утримання та проведення ремонтно-реставраційних робіт за рахунок вищевказаної релігійної громади, пише Реально