До 15 серпня у парку Національного відродження планують завершити реставрацію Співочого поля. На сьогодні тут разом із блоками повністю демонтували всі лавки. З них, до речі, 30% розсипалися на очах у працівників об’єднання парків, а отже забрали їх звідти дуже вчасно. Наразі для подальшого проведення робіт бракує асфальту. Однак в об’єднанні парків сподіваються, що цю проблему вирішать найближчим часом.

.

– Якщо заасфальтуємо, то підрядчики, які виготовляли лавки, вже готові приступати до їх встановлення. Якщо найближчим часом заасфальтуємо цю площадку, ці ями від блоків, то максимум до 15 серпня «Співучка» буде готова, – запевняє директор об’єднання парків культури та відпочинку Тернополя Ігор Липка.

На придбання 2300 погонних метрів дубових лавок на металічній основі вже заплатили 250 тисяч гривень. Щоб повністю завершити усі роботи бракує ще біля 170 тисяч гривень.

Щодо авансцени, то тут наразі проводять оздоблювальні ремонтні роботи. А ось встановлювати на ній стаціонарну апаратуру взагалі не планують.

– З нашими вандалами там не те що апаратуру, я боюся, що навіть те, куди буде вкладено купу грошей і сил, потім графітчики перемалюють. В першу чергу, треба виховувати культуру в людей, а вже потім ставити і звукову апаратуру, і освітлення робити відповідне. А зробити освітлення, щоб було цікаво і гарно, але ви розумієте, що камінцем можна збити все. Тому будемо робити оптимально, щоб було видно, що це ювілей Співочого поля і, водночас, було менше шансів для потіхи вандалів, – говорить Ігор Липка.

Але для графітчиків робота все-таки знайдеться. Художникам, які сьогодні розмальовують у Тернополі трансформаторні будки, запропонують оформити задню стіну авансцени. Це буде своєрідним сюрпризом для тернополян.

Нагадаємо, на святкування 25-ої річниці з часу відкриття першого в Україні Співочого поля планують запросити близько п’яти тисяч учасників, які виступатимуть на оновленій сцені.