«Ми будемо вимагати звіту керівництва тернопільської міліції на сесії обласної ради у зв’язку із тим, що правоохоронці збирають відомості про студентів-журналістів» – заявив депутат Тернопільської облради Степан Барна, у звернення, яке розіслане по всіх інтернет-виданнях Тернополя

Нещодавно керівництво тернопільської міліції розповсюдило лист з вимогою надати списки студентів першого курсу філологічного факультету, за напрямом підготовки «журналістика». У тексті листа міліціонери вимагають надати повні анкетні данні студентів та номери мобільних телефонів. Інформацію правоохоронці вимагають надати у найкоротший термін. Відповідний лист надійшов ректору Тернопільського національного університету імені В.Гнатюка Володимиру Кравцю. “За Збручем” писав про цей прикрий факт.

«Нас дивують незрозумілі дії міліції, – каже Степан Барна. – Щодня в країні безневинних хлопців та дівчат звинувачують у тероризмі, з вікон правоохоронних будівель «ненароком» випадають люди, а якщо прогнозовані студентські масові протести проти законопроекту «Про вищу освіту» стануть реальністю – ми побоюємося за молодь, зокрема, за майбутніх тернопільських журналістів, аби і їх у чомусь не звинуватили».

Політик вимагаює від міліції звернути свою увагу на дійсно резонансні злочини, зокрема, викрити та заарештувати вандалів, які зірвали з постаменту пам’ятник жертвам Голодомору в Білгороду-Дністровському Одеської області. Також правоохоронцям варто перешкодити переслідуванням українських інтелігентів, зокрема письменниці Марії Матіос та історика, фахівця з історії ОУН-УПА Руслана Забілого.