Нинішня виборча кампанія до Верховної ради не подібна до інших. Вона відбувається в умовах, коли частина української території окупована агресором. Ця обставина відкладає свій відбиток виборчі перегони. Головний тренд цих виборів, як би це не звучало цинічно, мілітарний. Хтось воює по-справжньому, хтось – на телеекранах та сторінках газет.

“За Збручем” не береться оцінювати достовірність подвигів кандидатів у нардепи, однак проаналізує вплив на електорат та якість інформаційних “вкидів”. Робитимемо ми це щотижня.


В Тернополі закликають реабілітувати дивізію СС Галичина3. Петро Ландяк
, №6 виборчого списку Громадянської позиції Гриценка
На старті виборчої кампанії нагадав про свою “фішку” – боротьбу з сумнівними забудовами в Тернополі. Найрезонансніша – будівництво житлового будинку на місці колишнього стадіону “Текстильник” на проспекті Злуки. Минулого тижня кандидат у нардепи розмістив у трьох газетах звернення до прокурора Тернополя перевірити законність знищення стадіону.

2. Олексій Кайда, висунутий Всеукраїнський об’єднанням “Свобода” по Тернопільському міському виборчому окрузі

Кайда ОлексійРазом з побратимом Володимиром Стаюрою продовжують дратувати тернополян світлинами в камуфляжі. Місцеві інтернет-ЗМІ неодноразово писали про пригоди депутатів зі свободівського батальйону, які після припинення вогню нарешті дісталися до підступів передової. Щоправда, це не заважає пану Стаюрі в камуфляжі з білбордів закликати записуватися у “січовики”. Кайда поки що скромніший. Наразі у трьох газетах з’явилося повідомлення однакового змісту про те, що свободівці домовилися з грузинами про реабілітацію 300 учасників АТО. Маємо надію, що серед реабілітованих будуть реальні бійці, а не тернопільські швейки з білбордів

1. Олег Барна, кандидат від Блоку Порошенка по Чортківському виборчому округу

Бліц-криг з пошуком телефонного зв’язку з рядовим Олегом Барною поки що найвдаліший піар-хід виборчої кампанії на Тернопільщині. Ще до початку кампанії молодший з Барн, де міг піарив брата, що вирушив на фронт. Добився висунення його кандидатом в депутати від блоку Порошенка по Чортківському округу. Через Барнадобу з’явилося повідомлення в соцмережах, що родина кілька діб не має зв’язку з братом. А в середу на перших сторінках в трьох найтиражніших газетах області з’явився “лист з зони АТО” підписаний Олегом Барною. В кінці кожного тексту чемна примітка про відсутність зв’язку з рядовим. Маємо сумнів, що в наш комерційний час газети “за просто так” надрукували зразки епістолярної творчості політично-сімейного дуету.

Хеппі-енд цієї історії настав наприкінці тижня, після того як вийшли “листи” у районних газетах. Майбутній нардеп Барна-молодший повідомив, що зв’язок з братом відновлено.